Największe wydarzenie sportu akademickiego rozpocznie się już 28 lipca w Chengdu.

Blisko dwustu sportowców-studentów będzie reprezentować Polskę podczas 31. Letniej Uniwersjadzie. Reprezentacja biało-czerwonych rywalizować będą w aż trzynastu dyscyplinach sportu.

Akademicka Reprezentacja Polski poleci do Chin w kilku turach. Jako pierwsi do wioski uniwersjadowej dotarli siatkarze i siatkarki (22 lipca). Główna część reprezentacji dotrze na miejsce już 27 lipca, a dzień później rozpoczną się sportowe zmagania.

1. Letnia Uniwersjada w Chengdu, która w oficjalnej nazwie ma zachowany rok 2021, rozpocznie się 28 lipca i potrwa do 8 sierpnia. Cztery lata temu, kadra polski w Neapolu wywalczyła 4 złote, 2 srebrne i 9 brązowych krążków.

Tegoroczny skład Akademickiej Reprezentacji Polski liczy 198 zawodniczek i zawodników. Po raz pierwszy od wielu lat Polacy będą reprezentowani aż w czterech turniejach w sportach drużynowych – siatkówce kobiet i mężczyzn oraz koszykówce kobiet i mężczyzn. Najliczniejszą kadrę ponownie stanowią lekkoatleci, których w Chinach wystartuje aż czterdzieścioro czworo.

W skaldzie 31 Uniwersjady nie zabraknie studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Barbara Streng – studentka kierunku fizjoterapia (CM UMK w Bydgoszczy) będzie reprezentowała barwy narodowe podczas zmagań wioślarskich w ramach 4xMix. W skład zespołu koszykówki wszedł również Kacper Gordon – student kierunku wojskoznawstwo (UMK w Toruniu).

Całej Akademickiej Reprezentacji Polski oraz studentom Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu serdecznie gratulujemy powołania oraz życzmy sukcesów sportowych!