strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Futsalistki lepsze z roku na rok

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłana

W dniach 18-20.01.2019 futsalistki AZS UMK Toruń wzięły udział w Akademickich Mistrzostwa Polski, które odbyły się w Poznaniu. Był to już trzeci występ drużyny akademickiej w tej imprezie.

Dziewczyny trafiły do dość silnej grupy, w której grały zespoły takie jak: Uniwersytet Szczeciński, AWF Poznań, Uniwersytet Medyczny Łódź oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Pierwsze dwa mecze - team z Torunia rozgrywał w piątek. Na starcie zmagań niestety akademiczki musiały uznać wyższość swoich rywalek z USz, mimo walki do ostatniej minuty nie udało się odrobić strat, a wynik spotkania to 7:1 dla USz, bramkę dla naszego zespołu strzeliła Kinga Lisiewska, która wróciła do drużyny po poważnej kontuzji. Kolejny mecz czekał nas w piątkowy wieczór, a było to spotkanie z AWFem Poznań, które było dość wyrównane, aczkolwiek nasz team mógł ustanowić bardziej korzystny wynik, niestety zabrakło nam szczęścia i mecz zakończył się remisem 2:2. Obie bramki dla UMK zdobyła kapitan zespołu Daria Gul po asystach Magdy Mileckiej. W sobotę czekały naszą drużynę kolejne dwa mecze. Pierwszy z nich rozegrałyśmy z ZUT Szczecin - wynik spotkania to 2:0 dla AZSu. Bramki zdobyły: Magda Milecka oraz Judyta Witkowska po asyście Darii Gul. Był to minimalny wymiar kary, ponieważ byłyśmy zespołem znacznie silniejszym. Niestety nasze błędy powodowały niemożność ustrzelenia większej ilości bramek. Ostatni mecz fazy grupowej pozostało nam rozegrać z UMedem Łódź - drużyną, z którą od pierwszego występu w AMPach żyjemy w przyjaznych stosunkach. Był to mecz o 3 miejsce w grupie. Podeszłyśmy do tego meczu nieco podłamane sytuacją, w której się znalazłyśmy, ponieważ „uciekł” nam awans do finałów z drugiego miejsca...

Po dość ostrej grze, przy ogromnym zmęczeniu naszych zawodniczek uległyśmy UMedowi, aż 4:0. AMPy zakończyłyśmy na 4 miejscu w grupie, co w klasyfikacji ogólnej półfinału daje nam miejsca od 13-20. Dziewczyny walczyły do końca i na 100% możliwości w każdym meczu, zabrakło odrobiny szczęścia i sił, aby osiągnąć założony cel. Zespół jest na dobrej drodze, aby w przyszłości poprawić znacznie swoje wyniki.

Trener: Krzysztof Wasilkiewicz

Skład:

Daria Gul (C)

Paulina Wenderlich

Magdalena Milecka

Judyta Witkowska

Oliwia Zygmunt

Patrycja Szymanek

Klaudia Laskowska

Justyna Kucharska

Marta Orlińska

Kinga Lisiewska

Weronika Nowicka

Adrianna Urbańska

pozostałe wiadomości