strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

UMK Akademickim Wicemistrzem Polski w wioślarstwie

Zdjęcie ilustracyjne

 20 maja 2023 r na Torze Regatowym Brdyujście odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w wioślarstwie.

W zawodach wzięli udział reprezentanci 23 uczelni. Studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika wystartowali we wszystkich sześciu kategoriach.

        Najlepszy wynik osiągnęła  ósemka kobiet. Panie powtórzyły wynik z ubiegłego roku i ponownie zostały złotymi medalistkami AMP. Płynęły w składzie: Julia Weiwer, Adrianna Paszkowska, Dominika Gałka, Agata Zielepuha, Zofia Borzyszkowska, Katarzyna Malinowska, Patrycja Domalska,  Kornelia Semrau, ster. Martyna Wiśniewska. Srebrne medale,zarówno w klasyfikacji generalnej jak i w Uniwersytetach,wywalczyła nasza najbardziej utytułowana osada dwójki podwójnej kobiet w składzie: Katarzyna Malinowska i Agata Zielepuha. Był to już 5 start tej osady i każdego roku w zawodach zdobywały medale. W jedynce kobiet płynęła Patrycja Domalska, która wywalczyła srebrny medal w uniwersytetach. W dwójce podwójnej wagi lekkiej mężczyzn startowali: Michał Januszewski i Kacper Polański i w uniwersytetach wywalczyli srebrny medal. W tym roku w AMP zadebiutowała ósemka mężczyzn. W gronie 15 osad panowie wywalczyli awans do finału A,w którym zajęli 6 miejsce. W uniwersytetach zdobyli srebrny medal a płynęli w składzie: Michał Groszewski, Michał Januszewski, Karol Krause, Kacper Kruszkowski, Mateusz Pawlak, Kacper Polański, Miłosz Ziemkiewicz, Dominik Zyblewski,ster. Martyna Wiśniewska.

 W generalnej klasyfikacji drużynowej reprezentacja UMK zdobyła srebrny medal, przegrywając dwoma punktami z UKW Bydgoszcz. Trzecie miejsce na podium zajęła WSG Bydgoszcz. Również w gronie uniwersytetów zdobyliśmy srebrny medal za UKW a przed Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie.

 Zdecydowana większość naszych sportowców to zawodniczki i zawodnicy sekcji wioślarskiej klubu AZS UMK. Wyjątkami są: Patrycja Domalska z klubu Gopło Kruszwica i Miłosz Ziemkiewicz w przeszłości będący zawodnikiem PTW Płock.

 Ogromne podziękowania należą się trenerowi AZS UMK p.Szymonowi Wiśniewskiemu za przygotowanie zawodników do startu oraz aktywną obecność podczas zawodów.

pozostałe wiadomości