strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Liga na remis!

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłane

W dniu dzisiejszym rozegrana została pierwsza kolejka ligowa w nowym roku.W III lidze sporych emocji dostarczyły derby Torunia, w którychzmierzyły się pierwsze drużyny AZS UMK Toruń oraz UKS OPP Toruń.

Mecz był bardzo zacięty, dopiero po dwóch godzinach gry zarysowała się wyraźniejsza przewaga zawodnika AZS-u Marka Lewandowskiego, kiedy to na pozostałych deskach pozycje wciąż oscylowały w okolicach remisu.Pierwsze rozstrzygnięcie padło właśnie na drugiej szachownicy, gdzie nasz zawodnik pewnie zrealizował dużą przewagę. Pomimo objęcia prowadzenia, zawodnicy AZS-u nie byli w stanie jednak wypunktować przeciwnika. Najpierw na pierwszej szachownicy w lepszej końcówce remis zaproponował Olgierd, który przeciwnik natychmiast przyjął. Na trzeciej szachownicy mający przewagę przez całą partię Piotrek pogubił się wniedoczasie i w efekcie przegrał partie na czas. Stan meczu brzmiał 1,5-1,5 a do końca zostały dwie ostatnie partie. Gorszą więzówkę na remis wybronił Wojtek, jednak Ania miała przegraną pozycję. Szczęście ostatecznie uśmiechnęło się do nas bowiem zawodniczka OPP nieoczekiwanie zaproponowała remis, który Ania ostatecznie przyjęła i tym samym ustaliła wynik derbów na 2,5-2,5. Szkoda wypuszczonych pozycji,jednak trzeba mieć na uwadze, że widmo porażki w meczu mocno zajrzało naszej drużynie dziś w oczy, dlatego trzeba cieszyć się choćby zjednego punktu do ligowej tabeli. 

Wyniki na szachownicach: 

1. Zieliński Olgierd 1/2 Jabłoński Mirosław

2. Lewandowski Marek 1-0 Czarkowski Tomasz

3. Bartosik Piotr 0-1 Kamiński Damian

4. Mikołajczak Wojciech 1/2 Masłowski Jakub

5. Mackiewicz Anna 1/2 Sivickis Wiktoria 

IV Liga W niższej klasie rozgrywkowej naszym drużynom przyszło szukać punktów w meczach wyjazdowych. Liderująca aktualnie drużyna AZS UMK II Toruń udała się na mecz do Łubianki, która w tym sezonie nie zdobyła jeszcze punktów, co może dziwić, ponieważ jest to już bardzo doświadczona ekipa. Po zakończeniu trzech partii stan meczu był remisowy. Oznaczało to, że losy pojedynku rozstrzygną się na pierwszej i ostatniej szachownicy. Lider drużyny poradził sobie w złożonej końcówce i do zwycięstwa wystarczał tylko remis. Taką pozycję miał właśnie nasz najmłodszy zawodnik, jednak niestety zabrakło doświadczenia i spokoju żeby poradzić sobie w niedoczasie. W efekcie mecz zakończył się podziałem punktów. 

Wyniki na szachownicach: 

1. Błajet Radosław 1-0 Dwojacki Grzegorz

2. Ludwiński Daniel 1-0 Dwojacki Jakub

3. Marzec Konrad 1/2 Piórkowski Wojciech

4. Graczyk Piotr 0-1 Rabęda Grzegorz

5. Filipiak Adam 0-1 Kurpiewska Anna 

Z kolei nasz trzeci zespół musiał zmierzyć się z drużyną z Mroczy. Była to dobra okazja do zdobycia pierwszych punktów w lidze, bowiem podobnie jak AZS UMK III Toruń ekipa LUKS Feniks Mrocza nie zdobyła jeszcze punktów w tym sezonie. Mecz po zmiennym przebiegu również zakończył się podziałem punktów. Tym samym w tej kolejce wszystkie nasze drużyny zremisowały swoje mecze! 

Wyniki na szachownicach: 

1. Sujkowski Dominik 1/2 Maliński Waldemar

2. Sobieszek Stanisław 1-0 Winkler Bogdan

3. Brzeziński Artur 0-1 Kulski Edward

4. Walentynowicz Marcin 1-0 Król Bartosz

5. Szalewska Karolina 0-1 Musiał Ewelina

pozostałe wiadomości