AZS UMK Toruń 3:2 Ekonomik Bydgoszcz w ALS

W meczu 15 kolejki ligi ALS Bydgoszcz siatkarze AZS UMK Toruń podejmowali we własnej hali drużynę Ekonomik Bydgoszcz.

Drużyny te w tabeli przed pojedynkiem dzieliły zaledwie 2 miejsca, co zapowiadało wyrównany pojedynek. W 1 secie, po chaotycznym początku seta gospodarze wyszli na prowadzenie 20:16. Jednak problemy z przyjęciem i nieskuteczność w ataku siatkarzy UMK pozwoliły wygrać przyjezdnym pierwszą partię 21:25. Drugi, wyrównany set zakończył się przegraną przez gospodarzy końcówką w takim samym stosunku jak poprzednia partia. Po dokonaniu korekt w składzie, wciąż licząc na zwycięstwo w meczu, w końcu udało się wygrać końcówkę seta i doprowadzić do wyniku 1:2. Przez cały 4 oraz 5 set siatkarze AZS-u nie pozwolili już przeciwnikom wyjść na prowadzenie, wygrywając kolejny domowy mecz. AZS UMK Toruń 3:2 Ekonomik Bydgoszcz (21:25, 21:25, 25:23, 25:19, 15:9)