strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Powiosłowali na rekord dla WOŚP

Zdjęcie ilustracyjne
fot. A. Górzyńska

W sobotę 12.01. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała podczas Wielkiego Wiosłowania dla WOŚP. W sztafecie gwiazd po raz pierwszy wzięły udział władze Uniwersytetu. Sztafeta rektorska oraz zawodniczki uniwersyteckiej sekcji ergometru wioślarskiego przyczyniły się do pobicia rekordu Polski, który po raz kolejny należy do torunian.

Od godziny 9.00 do 19.00 trwały zmagania miast o prym w największej liczbie osób, które przepłyną na ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów. Ponownie laur wywalczył Toruń, gdzie dystans pokonało 311 osób. Mieszkańcy grodu Kopernika wyprzedzili szczecinian i bydgoszczan, którzy stoczyli zażarty bój o drugie miejsce – zdecydowała jedna osoba. Wsparciem okazała się liczna reprezentacja zawodniczek sekcji ergometru wioślarskiego AZS UMK w Toruniu – M. Kruszyńska, J. Kalita, A. Marszałkowska, M. Sienkiewicz, W. Jankiewicz, E. Figurska – pod wodzą trener Hanny Szewczyk.

Punktem kulminacyjnym Wielkiego Wiosłowania była Sztafeta Gwiazd. Do wiosłowania zostali zaproszeni Prorektorzy Uniwersytetu prof. Beata Przyborowska i prof. Wojciech Wysota oraz Pełnomocnik Rektora dr hab. Dominik Antonowicz. Reprezentację UMK w Toruniu uzupełniła dyrekcja Uniwersyteckiego Centrum Sportowego Tomasz Górzyński i Krzysztof Wasilkiewicz.

Zadanie jakie organizatorzy postawili przed sztafetami to najszybsze przepłynięcie dystansu 4 500 m. Reprezentanci Uniwersytetu zostali przydzieleni do zespołów, w których znaleźli się również przedstawiciele władz Miasta Torunia, z Prezydentem Michałem Zaleskim na czele, przedstawiciele Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Radni Miasta Torunia, parlamentarzyści, toruńscy olimpijczycy oraz gwiazdy sportu i estrady. W efekcie wszyscy reprezentanci UMK w Toruniu zajęli miejsca medalowe.

pozostałe wiadomości