Sportowe sukcesy UMK

Sukcesy AZS UMK Toruń w cyklu AMP

Ostatnie zmagania w ramach cyklu Akademickich Mistrzostw Polski były udane dla reprezentacji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Pierwszy, historyczny awans drużyny AZS UMK do Finału Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie okazał się ze wszech miar udany. Zawody odbyły się w Bieruniu w dniach 14-16.04.2023r.  Dzięki zaangażowaniu studentów UMK oraz prowadzącego sekcję – mgr Piotra Dobrolubowa reprezentacja badmintonistów uplasowała się na 8 miejscu klasyfikacji generalnej co dało także brązowy medal w typie uczelni – Uniwersytety. W dziewięcioletniej historii sekcji, był to pierwszy awans do najlepszej 16 w kraju.

Niezawodni okazali się także zawodnicy sekcji wioślarskiej i ergometru wioślarskiego. Podczas zmagań Akademickich Mistrzostw Polski w Ergometrze Wioślarskim pokazali sportową potęgę UMK. Oprócz licznych wyróżnień indywidualnych, męska reprezentacja sekcji sięgnęła po brązowy medal wśród 40 uczelni rywalizujących w zawodach. W typie uczelni zdobyli natomiast srebrny medal. Studentki Naszej uczelni powtórzyły ubiegłoroczny wynik i w klasyfikacji generalnej zajęły 4 miejsce, a w klasyfikacji uniwersytetów zdobyły 3 miejsce.

Reprezentacja AZS UMK Toruń – badminton: Laura Gronkiewicz, Anja Duda, Aleksandra Martin, Aleksandra Świątek, Ita Ochocińska, Bartosz Turski, Michał Redliński, Tymoteusz Woźniak, Michał Bochenek i Damian Marcinkowski. Trener drużyny jest mgr Piotr Dobrolubow, którego wspierał Norbert Kamieński.

Reprezentacja AZS UMK Toruń – ergometr wioślarski: Julita Kalita, Dominika Galka, Agata Zielepuha, Katarzyna malinowska, Adrianna Paszkowska, Julia Weiwer, Marta Kańczewska, Oskar Streich, Karol Krause, Mateusz Pawlak, Dominik Zyblewski, Michał Groszewski. Opiekunem sekcji jest mgr Hanna Szewczyk.

Serdecznie gratulujemy tak imponujących wyników sportowych!