51 Turniej o Puchary JM Rektora UMK

51 Turniej o Puchary JM Rektora UMK

51 Turniej o Puchary JM Rektora UMK w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn przeszedł do historii. Wzięło w nim udział 12 drużyn (6 męskich i 6 żeńskich)  z:  Uniwersytetu Warszawskiego(UW), Uniwersytetu Gdańskiego (UG), Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (KUL), Uniwersytetu Jagiellońskiego Kraków (UJ), Uniwersytetu Adama Mickiewicza z Poznania (UAM) oraz gospodarze z  Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z Torunia. Rozegrano 30 meczy (15 kobiet i 15 mężczyzn).

W turnieju kobiet ostateczna kolejność była następująca:

1. UJ Kraków
2. UAM Poznań
3. UW Warszawa
4. UMK Toruń
5. UG Gdańsk
6. KUL Lublin

W turnieju mężczyzn kolejność była następująca:

1. UAM Poznań
2. UMK Toruń
3. UG Gdańsk
4. KUL Lublin
5. UJ Kraków
6. UW Warszawa

Nasze siatkarki wygrały z UG Gdańsk 2:0, KUL Lublin 2:0. W pozostałych meczach musieliśmy uznać wyższość  przeciwniczek z: UW Warszawa 1:2, UAM Poznań 0:2 i UJ Kraków 0:2.
W turnieju mężczyzn UMK Toruń pokonał: UW Warszawa 2:0, KUL  Lubli 2:0 i UJ  Kraków 2:1.  Lepsi od zawodników z grodu Kopernika okazali się studenci z: UG Gdańsk 0:2 i UAM Poznań 1:2.

Organizatorzy wybrali najlepszych zawodników poszczególnych ekipach:

UG Gdańsk:  Marta Maruszczak i Maciej Paprocki
UW Warszawa: Sonia Kunikowska i Miłosz Rogalski
UAM Poznań: Katarzyna Balicka i Wojciech Metel
KUL Lublin: Aleksandra Szczerbaty i Maciej Włodarczyk
UJ Kraków: Agnieszka Drej i Tomasz Petryka- Fijałkiewicz
UMK Toruń: Oliwia Zarębska i Michał Potempa.Toruńskich akademików spod znaku AZS UMK prowadzili doskonali trenerzy Mariusz Soja i Michał Tyburski.

Najlepszą zawodniczką (MVP) 51 Turnieju Kopernikańskiego została Aleksandra Michalec (UJ) a zawodnikiem Michał Malczewski (UAM).

Fundatorami nagród byli: J. M. Rektor UMK, Dyrekcja UCS, NSZZ "Solidarność" na UMK, Związek Nauczycielstwa Polskiego na UMK, Prezes AZS- UMK Toruń, Torimpex Trade, Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych Bella.

Turniejowi głównemu towarzyszył Turniej Masters mężczyzn (7 ekip) oraz kobiet (2 ekipy). Dedykowany był on byłym studentom, absolwentom zaprzyjaźnionych uczelni, którzy brali udział w naszym wydarzeniu w okresie trwania swoich studiów.

Jest to najstarszy turniej akademicki w Polsce. Zakończył ogromnym sukcesem organizacyjnym, co znalazło swój oddźwięk w komentarzach na zakończenie zawodów. Dołożymy wszelkich starań by kolejna edycja była równie udana.