„Nasze” kolarki uhonorowane podczas obchodów 25-lecia TKK Pacyfik

Od lewej: Karolina Karasiewicz, Patrycja Lorkowska, Tomasz Górzyński, Lech Szyszkowski, Anna Sagan

20 grudnia 2018 roku Toruński Klub Kolarski Pacyfik obchodził swoje 25-lecie. Od roku akademickiego 2018/2019 TKK Pacyfik jest jednym z partnerów uniwersyteckiego Programu kariery dwutorowej student-sportowiec.

W programie kariery dwutorowej uczestniczą trzy zawodniczki toruńskiego klubu: Karolina Karasiewicz, Patrycja Lorkowska i Anna Sagan. Studentki zostały uhonorowane przez Zarząd Klubu Pacyfik oraz odebrały gratulacje od Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego. Trener „fitnessek” Lech Szyszkowski uważa, że uczestniczki Programu pójdą w ślady swoich wielkich poprzedniczek Katarzyny Niewiadomej, Anny Plichty, Agnieszki Skalniak oraz poprzedników Michała Kwiatkowskiego, Michała Gołasia, Łukasza Wiśniowskiego, Tomasza Marczyńskiego, Łukasza Owsiana. Elita polskiego kolarstwa to wychowankowie i zawodnicy TKK Pacyfik.

Karolina Karasiewicz, na co dzień studentka kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne (I rok, II stopień), posiadaczka mistrzowskiej klasy sportowej, jest tegoroczną Mistrzynią Polski Elity w kryterium ulicznym. Patrycja Lorkowska wywalczyła biało-czerwoną koszulkę z orłem na piersi podczas Mistrzostwo Polski w kategorii U-23 w wyścigu indywidualnym na dochodzenie. Partycja Lorkowska i Anna Sagan, posiadaczka mistrzowskiej klasy sportowej, rozpoczęły w tym roku studia na kierunku Sport i Wellness.

Z okazji obchodów 25-lecia Klubu podziękowania napłynęły również na adres Uniwersytetu. Władze Klubu doceniły wkład uczelni i możliwości jakie oferuje młodym sportowcom w Programie kariery dwutorowej. Gratulacje z rąk Prezesa TKK Pacyfik odebrał Tomasz Górzyński Zastępca dyrektora UCS ds. sportowych.

Toruński Klub Kolarski PACIFIC jest spadkobiercą i kontynuatorem „toruńskiej szkoły kolarskiej”, której początki datowane są na lata 50. XX wieku. Początkowo w 1953 roku klub widniał pod nazwą LZS Mała Nieszawka, później toruńscy cykliści zdobywali laury pod szyldem Ludowego Klubu Kolarskiego „Kopernik”, LKK „Agromel”. W tym czasie klub wychowywał trójkę olimpijczyków, z których najwybitniejszym był Andrzej Mierzejewski, uczestnik Igrzysk w Seulu (1988), trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne i drugi kolarz Wyścigu Pokoju w roku 1985. Oprócz niego zaszczytnym tytułem olimpijczyka mogą się pochwalić: Janusz Sałach (Moskwa 1980) i Grzegorz Piwowarski (Barcelona 1992). (za: http://tkkpacifictorun.pl/historia-2)