strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Wojtowicz i Kutyba na podium Mistrzostw Polski

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłana

Po dwóch dniach intensywnego szkolenia w judo kata oraz egzaminach na stopnie w niedzielę 09.12.2018 roku w Piasecznie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Judo Kata, podczas których nie zawiedli nasi reprezentanci.

Jacek Kutyba (absolwent Wydziału Sztuk Pięknych) i Zbigniew Wojtowicz (trener Judo oraz trener sekcji AZS UMK Toruń) zdobyli brązowy medal w Kime-no-Kata czyli kata walki, w której demonstrowali obrony przed różnego rodzaju atakami, w tym obrony przed atakiem nożem i mieczem.

W Judo jest siedem konkurencji kata. Między innymi kata rzutów, chwytów, kontrataków, samoobrony oraz walki. Kata są formą demonstrowania różnych technik w ściśle określonej formie. Trzeba się wykazać perfekcją techniczną i koncentracją. Po raz pierwszy w historii mistrzostw rozegrano wszystkie konkurencje obecne w programie Mistrzostw Europy i Świata.

Zbigniew Wojtowicz, urodził się w 1955 roku. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, magister wychowania fizycznego. Trener Wojtowicz jest długoletnim pracownikiem Uniwersytetu, dziś zatrudnionym na stanowisku starszego wykładowcy w UCS. Uprawnienia sportowe trener II klasy w judo. Zbigniew Wojtowicz jest posiadaczem I dan w aikido i V dan w judo, jest 10-krotnym medalistą Mistrzostw Polski, był członkiem Kadry Narodowej oraz reprezentacji Polski. Trener i wychowawca wielu medalistów Mistrzostw Polski oraz Akademickich Mistrzostw Polski w Judo, trener ogólnorozwojowy żużlowców Apatora Toruń oraz Unibaxu Toruń, trener ogólnorozwojowy hokeistów na lodzie, trener ogólnorozwojowy tenisistów ziemnych. Zbigniew Wojtowicz jest członkiem Polskiej Komisji Dan w Judo. W wolnych chwilach uprawia grę w tenisa ziemnego w Amatorskiej Lidze tenisa ziemnego w Toruniu.

pozostałe wiadomości