Rekordowa Copernicada w futsalu

fot. A. Błaszkowska

W minioną sobotę (08.12.2018) zainaugurowano kolejny turniej preeliminacyjny w ramach Copernicada – Futsal. Tegoroczna edycja cyklu turniejów olimpiady międzywydziałowej, organizowanej przez  Samorząd Studencki UMK w Toruniu i UCS UMK Toruń, jest wyjątkowa, gdyż przyciąga imponującą liczbę uczestników.

Turniej Futsal – Preeliminacje zanotował rekord uczestników. Do walki o awans do rozgrywek finałowych stanęli: Wydział Prawa i Administracji, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania oraz Wydział Nauk o Ziemi. Największą liczbą drużyn walczących o prawo do udziały w rozgrywkach finałowych może pochwalić się Wydział Nauko o Ziemi, gdzie aż 4 drużyny futsalowe rywalizowały ze sobą. Łącznie o bilet do finału walczyło 11 drużyn.

Wszystkim, którzy wygrali swoje preelimacje serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach rozgrywek. Przed nami turniej półfinałowy oraz tradycyjny turniej finałowy rozgrywany podczas święta studentów – Juwenalia 2019.

Szczegóły na stronie www.copernicada.umk.pl