Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w futsalu

fot. T. Górzyński

7 grudnia 2018 r. Akademicki Związek Sportowy zainaugurował Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw. Tym razem jako pierwsi na parkiet wyszli futsaliści.

Gospodarzem i organizatorem turnieju futsalu w ramach AMPiK jest AZS UMK Toruń. Na hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego zostaną rozegrane dwa turnieje 7 i 14 grudnia 2018 roku. Drużyny uczelni Kujaw i Pomorza będą grały systemem każdy z każdym.

Do turnieju obok gospodarzy AZS Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (1) zgłosiły się drużyny (rozlosowane z numerami): Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu (2), Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy (3), Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy (4), Kolegium Jagielońskiego Toruńskiej Szkoły Wyższej (5) i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (6).

Zwycięzców turnieju i zarazem pólfinalistów Akademickich Mistrzostw Polski poznamy 14 grudnia.