Julia Walczak 3-krotną Akademicką Mistrzynią Świata!

Julia Walczak - Akademicka Mistrzyni Świata w kajakarstwie fot. nadesłane

Tegoroczna edycja Akademickich Mistrzostw Świata w kajakarstwie została zorganizowana w Bydgoszczy. W zawodach nie zabrakło akademickiego akcentu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W zmaganiach o najwyższe sportowe laury wzięła udział - Julia Walczak - studentka Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarce Przestrzennej. Wchodząca w skład reprezentacji Polski studentka startowała w aż 3 konkurencjach:C2-200, C1-500 oraz C2-500. Wysoki poziom sportowy oraz doświadczenie Pani Julii pozwoliło na sięgnięcie po 3 złote medale Akademickich Mistrzostw Świata!

Skład reprezentacji Polski wspierał również - dr Witold Słomko - pracownik Collegium Medicum (Wydział Nauk o Zdrowiu), który pełni rolę fizjoterapeuty Młodzieżowej Kadry Polski w kajakarstwie.

Serdecznie gratulujemy tak znakomitych wyników sportowych!