Szkolenie trenerskie w ramach Projektu Grupy Wyszehradzkiej

Studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu podwyższyli swoje kwalifikacje zawodowe o uprawnienia trenerskie z zakresu korfbalu w ramach projektu Grupy Wyszehradzkiej.

Wiktoria Plecka, Lena Racinowska, Karolina Sumowska i  Damian Zalewski, studenci Uniwersytetu a także aktywni członkowie sekcji sportowej korfbalu pojechali do Węgier by wraz z innymi członkami projektu Grupy Wyszehradzkiej podnosić swoje kwalifikacje zawodowe z zakresu uprawnień trenerskich w korfbolu. Oprócz zajęć sportowych i szkoleniowych studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zwiedzali także Budapeszt oraz jego najbliższą okolicę. Wyjazd na szkolenie był również znakomitą okazją do poszerzenia swoich kontaktów w innych społecznościach akademickich. Wszyscy studenci UMK z powodzeniem ukończyli kurs, powracając do Polski z odpowiednimi kwalifikacjami. Wyjazd zorganizowany został przez Polski Związek Korfbalu.

Serdecznie gratulujemy uzyskanych kwalifikacji.