Dwa medale Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce

Kinga Gacka i Adrian Brzeziński podczas Mistrzostw Europy w Monachium fot. nadesłane

W rozgrywanych w Monachium Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce, Studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wywalczyli dwa medale!

W składzie reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy znalazło się dwoje studentów UMK - Kinga Gacka z Wydziału Nauk o Zdrowiu CM , oraz Adrian Brzeziński - student Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych. Medalową passę rozpoczęła Kinga Gacka, która w składzie sztafety 4x400m wywalczyła pewny awans do finału. W finale sztafeta kobieca pewnie walczyła o czołowe miejsca, ostatecznie plasując się na drugim miejscu zdobywając wicemistrzostwo Starego Kontynentu. Adrian Brzeziński startował zarówno indywidualnie jak i w biegu rozstawnym. Choć bieg studenta na 100m nie dał upragnionego prawa startu w półfinale, Pan Adrian pokazał swoją znakomitą dyspozycję w finałowym biegu sztafetowym 4x100m. Po perfekcyjnych zmianach i fenomenalnym biegu studenta UMK na pierwszej zmianie, męska sztafeta zdobyła brązowy medal ustanawiając nowy rekord kraju na tym dystansie.

Serdecznie gratulujemy studentom Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz całej reprezentacji Polski w Lekkiej Atletyce.