Studentka UMK z medalem Mistrzostw Świata

Julia Walczak - srebrna medalistka Mistrzostw Świata Seniorów w Sprincie Kajakowym fot. nadesłane

W rozgrywanych w Kanadzie Mistrzostwach Świata Seniorów w kajakarstwie studentka Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarce Przestrzennej - Julia Walczak, zdobyła srebrny medal.

Uczestniczka programu Kariery Dwutorowej Student-Sportowiec - Julia Walczak reprezentowała Polskę podczas Mistrzostw Świata Seniorów w Sprincie Kajakowym. Tegoroczna edycja kajakarskich zmagań rozgrywana była w Halifax (Kanada). Studentka UMK startowała zarówno w konkurencji C4-500m gdzie wraz z Sylwią Szczerbińską, Aleksandrą Jacewicz i Katarzyną Szperkiewicz pokonała mocną osadę z Węgier i ostatecznie zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata. Należy zauważyć, że Pani Julia płynęła również na dystansie olimpijskim w konkurencji C2-500m gdzie wraz z Sylwią Szczerbińską uplasowała się na wysokiej 4. pozycji.

Serdecznie gratulujemy zdobytych tytułów i życzmy dalszych sportowych sukcesów!