Ostatnie zmagania w EUG Łódź 2022

Europejskie Igrzyska Akademickie - Łódź 2022 fot. Galeria zdjęć EUG Łódź 2022

Szymon Śmiegiel zakończył zmagania w ramach Europejskich Igrzysk Akademickich na solidnym 5 miejscu. Był to ostatni występ reprezentantów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika podczas tej imprezy.

W dniach 22-27.07.2022 r. odbyły się zmagania sportowe Judo w ramach Europejskich Igrzysk Akademickich. UMK reprezentował Szymon Śmiegel (kat. wagowa 60 kg), student kierunku Sport i Wellness, który odnotował bardzo udany występ. Pierwszą walkę wygrał przez rzut na ippon z Jesseyem Briardem z Wielkiej Brytanii. Podczas drugiej musiał uznać wyższość reprezentanta Portugalii - Simoes Mendes - późniejszego mistrza całych zawodów. Następnie wygrał dwie walki repasażowe w efektownym stylu przez rzuty z Dawidem Gauchem ze Szwajcarii i Fabianem Haesnerem z Niemiec. Walkę o medal niestety przegrał z Węgrem Mortanem Andrasi. Swój występ zakończył na solidnym  V miejscu.

Przypomnijmy, że w ramach Europejskich Igrzysk Studenckich, Uniwersytet reprezentowały również koszykarki 3x3 w składzie: Marta Wieczyńska, Aleksandra Pszczolarska, Łucja Grzenkowicz, Zuzanna Urban, które zajęły 6 miejsce. Barwy Uniwersytetu reprezentowały również szachistki:  Monika Rykała i Alicja Śliwicka, które zdobyły srebrny medal klasyfikacji drużynowej w szachach szybkich oraz triumfowały na najwyższym podium w szachach błyskawicznych. Alicja Śliwicka została również podwójną złotą medalistką w konkursie indywidualnym.

Wszystkim reprezentantom Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu serdecznie gratulujemy udanych startów i zdobytych tytułów!