Powołania na MMŚ w wioślarstwie

Skład reprezentacji na MMŚ i MŚJ w wioślarstwie fot. PZTW

W zeszłym tygodniu w Centralnym Ośrodku Sportu –Przygotowań Olimpijskich Wałcz  wręczono oficjalne nominacje na Mistrzostwa Świata Juniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa Świata do lat 23.

W tym roku Mistrzostwa Świata Juniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa Świata połączono w jedne regaty, które odbędą się w dniach 25-31 lipca we włoskim Varese. W Mistrzostwach Świata Juniorów wystartuje pięć polskich osad (JM2x, JM4-, JW4x, JM4x i JW8+), a w zmaganiach młodzieżowych aż sześć polskich osad (BLM1x, BW4-, BLW2x, BW4x, BM4x i BM8+). W składach reprezentacji Polski nie zabrakło studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Do kobiecej czwórki powołano studentkę Collegium Medicum UMK Barbarę Streng a największą osadę 8+MB zasili student kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne – Oskar Streich.

Życzymy powodzenia nie tylko studentom Uniwersytetu Mikołaja Kopernika ale całej reprezentacji Polski!