strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Szachowy triumf podczas Europejskich Igrzysk Akademickich

Zdjęcie ilustracyjne
Alicja Śliwicka - podwójna mistrzyni Europejskich Igrzysk Akademickich fot. Michał Walusza (pasja.azs.pl)

Cała reprezentacja Polski w szachach, która pojechała na Europejskie Igrzyska Akademickie rozgrywane w Łodzi zdobyła łącznie siedem medali. Wielki udział w tym sukcesie miała studentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – Alicja Śliwicka.

Od 16 lipca na terenie Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi rozgrywano partie szachowe w ramach rozgrywek Europejskich Igrzysk Akademickich. Zmagania sportowe rozgrywano w szachach szybkich (rapid) oraz błyskawicznych (blitz). Reprezentacja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu poradziła sobie świetnie zdobywając srebrny medal klasyfikacji drużynowej w szachach szybkich oraz triumfowała na najwyższym podium w szachach błyskawicznych.

Studentka kierunku architektura informacji – Alicja Śliwicka zdobyła również podwójne złoto pierwszej szachownicy w obu konkurencjach szachowych.

– Grając trzeba mieć już kilkanaście ruchów do przodu zaplanowanych. Chociaż wiadomo, że przeciwnik nie zawsze zagra tak, jakbyśmy tego chcieli. Trzeba jednak przewidywać i nie można grać z ruchu na ruch. W takim tempie jak graliśmy teraz, czyli trzy minuty plus dwie sekundy, to czasami aż ręka się trzęsła, bo coś źle się postawi – opowiadała mistrzyni Europejskich Igrzysk Akademickich – Alicja Śliwicka (pasja.azs.pl)

To wielki sukces całej reprezentacji Polski a także Naszego Uniwersytetu. W skład drużyny kobiet, oprócz wspomnianej Alicji Śliwickiej wchodziła również Monika Rykała - wieloletnia zawodniczka Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Opiekunem sekcji szachowej jest mgr Adam Musiał i mgr Mateusz Brzeziński.

Serdecznie gratulujemy zdobytych tytułów i trzymamy kciuki za resztę reprezentacji UMK, która walczy w Europejskich Igrzyskach Akademickich.

pozostałe wiadomości