Kolarskie laury dla studentek UMK

Kolarki Patrycja Lorkowska i Dorota Przęzak

W dniach 14-17 lipca 2022 roku rozegrano cykl zawodów kolarskich – Kryterium Asów. Był to międzynarodowy wyścig kolarski organizowany w Dąbrowie Górniczej, dwukrotnie w Katowicach oraz w Pszczynie. W tym znakomitym wydarzeniu sportowym nie mogło zabraknąć reprezentantek Toruńskiego Klubu Kolarskiego i studentek Uniwersytety Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Pierwsze zawody w ramach Kryterium Asów odbyły się w Dąbrowie Górniczej 14 lipca. W wyścigu w ramach Elity Kobiet startowały studentki: Dorota Przęzak, Patrycja Lorkowska oraz Natalia Krześlak. Wszystkie zawodniczki są również uczestniczkami Programu kariery dwutorowej student-sportowiec. W wyścigu tym, srebrny medal zdobyła Dorota Przęzak, Patrycja Lorkowska uplasowała się tuż za podium.

Drugie zawody tego cyklu okazały się jeszcze szczęśliwsze dla studentek UMK i reprezentantek Toruńskiego Klubu Kolarskiego. Wyścig elity kobiet juniorek wygrała Patrycja Lorkowska, podium uzupełniła Dorota Przęzak – która wywalczyła brązowy medal. Na 4 pozycji wyścig zakończyła najmłodsza ze studentek – Natalia Krześlak. Jednak na złoty medal tej zawodniczki nie trzeba było długo czekać - bowiem na kolejnym spotkaniu w Katowicach, studentka ta triumfowała w kat. elity.

Ostatni wyścig tego cyklu odbył się Pszczynie podczas, którego najlepszy start odnotowała Dorota Przęzak – klasyfikując się na solidnym 5 miejscu.

Zmagania w ramach Kryterium Asów organizowane były przez Fundację Gwardii Katowice oraz MORIS Pszczyna. Dziękujemy Naszym studentkom za tak fantastyczne widowisko sportowe oraz gratulujemy zdobytych laurów!