Europejskie Igrzyska Akademickie

Logo Europejskie Igrzyska Akademickie

Europejskie Igrzyska Akademickie (European Uniwersities Games) to flagowa impreza EUSA (European University Sport Association), która odbywa się co 2 lata w różnych miastach Europy. Tegoroczna edycja tej największej akademickiej imprezy sportowej odbędzie się w Łodzi. Blisko 6000 sportowców z 46 krajów będzie rywalizowało w 20 dyscyplinach sportowych. Zmagania potrwają dwa tygodnie od 16-30 lipca 2022 r.

W tym wielkim sportowym święcie nie mogło zabraknąć reprezentantów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nasi studenci będą rywalizować w zmaganiach 3x3 koszykówki kobiecej w składzie: Aleksandra Pszczolarska, Marta Wieczyńska, Zuzanna Urban i Łucja Grzenkowicz. Wszystkie zawodniczki to również uczestniczki Programu kariery dwutorowej student-sportowiec. Mocny zespół kobiet - Alicja Śliwicka (Program kariery dwutorowej student-sportowiec)– czołowa polska szachistka wraz z Moniką Rykałą będą reprezentować barwy uniwersytetu i walczyć o najwyższe szachowe laury. W sportach indywidualnych wystąpi Szymon Śmiegel – judoka.

Skład reprezentacji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na Europejskie Igrzyska Akademickie uzupełnią również trenerzy poszczególnych sekcji: koszykówka – mgr Piotr Dobrolubow, judo – mgr Zbigniew Wójtowicz, szachy – mgr Mateusz Brzeziński.

Naszym reprezentantom życzymy samych sukcesów!