strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Katarzyna Zillmann po raz kolejny najlepsza na Świecie!

Zdjęcie ilustracyjne
fot. za Polski Związek Towarzystw Wioślarskich (fot. J. Kowacic)

Katarzyna Zillmann wraz z Marią Sprigwald, Martą Wieliczko i Agnieszką Kobus-Zawojską zostały wyróżnione w prestiżowym plebiscycie Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej (FISA). Żeńska czwórka podwójna została najlepszą osadą na Świecie!

Studentka Wydziału Nauk Pedagogicznych, uczestniczka Programu kariery dwutorowej student-sportowiec, wraz z Marią Sprigwald, Martą Wieliczko i Agnieszką Kobus-Zawojską w tym roku okazały się bezkonkurencyjne zarówno w Mistrzostwach Europy, rozegranych w Glasgow, jak i Mistrzostwach Świata w Płodiw.

Zawodniczki w walce o laur najlepszej kobiecej osady stanęły w szranki z utytułowanymi kanadyjkami Caileigh Filmer, Hillary Janssens (dwójka) oraz Irlandką Sanita Puspure. W ocenie ekspertów Polki okazały się najlepsze, zaś w głosowaniu internautów ponownie bezkonkurencyjne! Wspaniałe podsumowanie, wspaniałego sezonu wioślarskiego, obyło się w Berlinie, podczas uroczystej gali FISA, gdzie mistrzynie odebrały gratulacje i pamiątkowe medale.

Polska czwórka podwójna jest drugą w historii tego typu osadą tryumfującą w plebiscycie FISA. Waga wyróżnienia wioślarskiej federacji jest tym większa, iż to łącznie trzecie i drugie żeńskie wyróżnienie przyznane reprezentantom naszego kraju.

pozostałe wiadomości