strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Studentki z medalem w koszykówce 3 x 3

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Michał Szypliński

V miejsce w Polsce oraz srebrny medal w klasyfikacji Uniwersytetów, to duży sukces drużyny AZS UMK Toruń. Z drugiej strony jako Mistrz Polski jechaliśmy do Wilkasów w dn. 06-08.06 22 grać o najwyższe cele- obronę tytułu.

Pierwszy dzień torunianki zagrały perfekcyjnie odnosząc 3 pewne zwycięstwa z: Akademią Wychowania Fizycznego Wrocław 18:3, Uniwersytetem Warszawskim 19:9 oraz Politechniką Łódź 10:4. Drugiego dnia mieliśmy dokończyć rozgrywki w grupie. Niestety kontuzje u przeciwników ze Szkoły Głównej Handlowej skutkowały przyznaniem nam walkowera. Długa przerwa w meczach, brak konieczności gry w barażowych miały jak się potem zgubny wpływ na naszą dyspozycję. W meczu ćwierćfinałowym nic nie układało się po naszej myśli. Mimo walki o każdą piłkę, z ogromną determinacją nie udało się nam nawiązać równej walki z Politechniką Kraków (późniejszym vicemistrzem Polski). Wynik 9:15 pozbawił nas złudzeń. Zawodniczkom pozostała sportowa złość i niedowierzanie, że to jest koniec marzeń na medal na tych AMPach.

Ekipę tworzyły: Marta Wieczyńska, Aleksandra Pszczolarska, Lucja Grzenkowicz i Zuzanna Urban. Trenerem AZS UMK jest mgr Piotr Dobrolubow.

Ostatni start z którym wiążemy ogromne nadzieje na sukces to Akademickie Mistrzostwa Europy w Łodzi dniach 15-21.07.2022 roku.

pozostałe wiadomości