strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Integracyjne Mistrzostwa Polski w Bocci

Zdjęcie ilustracyjne
Reprezentacja UMK podczas Itegracyjnych Mistrzostw Polski, Zielona Góra 27-29.05.2022 r.

Wznowienie działań związanych z kulturą fizyczną studentów z niepełnosprawnością zaowocowało startem w Integracyjnych Mistrzostwach Polski w Bocci. Po blisko 3 letniej przerwie studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu ponownie odwiedzili Zieloną Górę i rywalizowali o tytuły mistrzowskie.

Reprezentacja UMK pierwszego dnia podjęła walkę w rozgrywkach drużynowych. Poziom sportowy był tak wyrównany, że o wyjściu z grupy decydowały małe punkty zdobyte w 5 rozegranych starciach. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, dzięki 17 punktom opuścił grupę C na drugiej pozycji i walczył w rozgrywkach finałowych, ostatecznie plasując się na 6 miejscu w Polsce. Rozgrywany kolejnego dnia turniej indywidualny nie poszedł zgodnie z oczekiwaniami, jednak studenci powrócili do Torunia z cennym, sportowym doświadczeniem.

Tegoroczną, już 7 edycję, Integracyjnych Mistrzostw Polski w Boccie zorganizował KU AZS Uniwersytet Zielonogórski. W rywalizacji sportowej wzięło udział blisko 70 zawodników z 19 jednostek Akademickiego Związku Sportowego. Drużynę Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu reprezentowali: stud. Natalia Łukasik z wydziału Matematyki i Informatyki, stud. Grzegorz Kapelak z wydziału Filozofii i Nauk Społecznych oraz stud. Maciej Szymański z wydziału Nauk Historycznych.

Trenerem i opiekunem wyjazdu była mgr Anna Michalska.

Serdecznie gratulujemy Naszym zawodnikom i życzmy dalszych sportowych sukcesów!

pozostałe wiadomości