Beach Soccer dla licealistów

fot. T. Górzyński

23.05.20222 na obiektach Uniwersyteckiego Centrum Sportowego gościliśmy 8 szkół ponadpodstawowych, które w ramach Licealiady rywalizowały o punkty podczas turnieju piłki nożnej plażowej.

Premierowa edycja plażowego turnieju piłkarskiego, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony toruńskich uczniów i najprawdopodobniej na stałe wpisze się w harmonogram rozgrywek szkół ponadpodstawowych.

Uczestników przywitała piękna, słoneczna pogoda, która towarzyszyła nam już do końca turnieju. Pierwszy gwizdek sędziego usłyszeliśmy o godzinie 9.00. W wyniku losowania zespoły zostały podzielone na dwie grupy, rywalizując w systemie "każdy z każdym". Grupa A: Liceum Jagiellońskie, 6 LO, 4 LO, Zespół Szkół Technicznych. Grupa B: Zespół Szkół Inżynierii Środowiska, 8 LO, Technikum Mundurowe, Branżowa Szkoła Zawodowa. Zawodnicy oraz zawodniczki (regulamin dopuszczał udział drużyn mieszanych) w pocie czoła walczyli o palmę pierwszeństwa w swojej grupie, co gwarantowało grę w wielkim finale. Zespoły z drugich miejsc w grupach miały się spotkać w meczu o brązowe medale.

Po bardzo zaciętej rywalizacji w zmaganiach grupowych przyszedł czas na najważniejsze rozstrzygnięcia. W meczu o 3. miejsce starły się Liceum Jagiellońskie oraz Branżowa Szkoła Zawodowa. Licealiści z Jagiellońskiego pokonali kolegów 2:1 i tym samym zostali brązowymi medalistami Licealiady w Beach Soccer.

Finał rozegrały Zespół Szkół Technicznych i 8 Liceum Ogólnokształcące.  Z pięciu strzelonych w tym spotkaniu goli trzy wbili uczniowie Zespołu Szkół Technicznych, zostając jednocześnie zwycięzcami całego turnieju. Licealiści z "Ósemki" odebrali puchar za 2. miejsce.

Imprezę zorganizował i przeprowadził Łukasz Żebrowski, na co dzień wykładowca Centrum i trener zespołu futsalistów AZS UMK Toruń. Puchary ufundował Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski, organizacyjnie turniej wspierał Wydział Sportu i Rekreacji.

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.