Run Toruń 2022

W niedziele zakończyła się kolejna edycja Run Toruń – Zwiedzaj ze Zdrowiem. W tegorocznym biegu wzięło udział łącznie niemal 1600 osób. Po raz kolejny nie zabrakło przedstawicieli społeczności akademickiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernia, która na dystansie 5 i 10 km walczyła w klasyfikacji studentów oraz pracowników.

Na dystansie 10 km wśród studentek UMK zwyciężyła Kiprijanovska Wiktoria wynikiem 00;44.50, tuż za nią była Tymczewska Alicja 00:49:00 a podium uzupełniła Grabowska Julita osiągając wyniki 00:57:44. Na tym dystansie wśród pracownic Uniwersytetu najszybsza okazała się Anita Krawiec 00:53:11, na drugim miejscu uplasowała się Dorota Wojdyło, a brązowy medal zdobyła Natalia Kruk.

Ten sam dystans mieli do pokonania również mężczyźni. Wśród studentów UMK najlepszy okazał się Świerczyński Julian 00:37:32, za nim metę przekroczył Porzych Rafał, a podium uzupełnił Dąbrowski Paweł wynikiem 00:40:09. W klasyfikacji pracowników UMK bezkonkurencyjny okazał się Kasprzyk Piotr uzyskując rezultat 00:37:32, drugi na mecie był Piotr Rudera, a brązowy medal zdobył Mateusz Jankiewicz.

Rywalizacje społeczności akademickiej rozegrano również na dwa razy krótszym dystansie – 5 km. Wśród studentek zwyciężyła Żuchowska Paulina, która uzyskała znakomity czas 00:23:21, za nią była Joanna Kaczmarek 00:25:44, a na najniższym stopniu podium stanęła Wiktoria Damian. Wśród kadry pracowniczej wygrała Anna Bajmler. W męskiej rywalizacji wygrał student Jan Zawieja, drugie miejsce zdobył Kacper Dawiec a podium uzupełnił Paweł Piskoń. Wyrównanej walki nie zabrakło wśród pracowników UMK. Na tym dystansie zwyciężył Arkadiusz Krawiec, drugie miejsce zdobył Mieczysław Kunz, a brązowy medal Tomasz Górzyński.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy zdobytych miejsc i uzyskanych rezultatów. Powodzenia w dalszej sportowej aktywności!