Kolejne wysokie miejsca kolarek podczas Pucharu Polski na szosie w Gostyniu

Patrycja Lorkowska i Karolina Karasiewicz, kolarki TKK "Pacific"

W miniony weekend kolarki wystartowały w IV serii Pucharu Polski na szosie, rozgrywanej w Gostyniu. Podczas pierwszego dnia, rywalizowano w jeździe indywidualnej na czas. W elicie kobiet na dystansie 15 km wyścig wygrała absolwentka UMK Karolina Karasiewicz, na drugiej pozycji uplasowała się natomiast studentka, uczestniczka programu Kariery Dwutorowej student-sportowiec - Patrycja Lorkowska. Podium uzupełniła kolejna studentka Dorota Przęzak. Wszystkie zawodniczki na co dzień reprezentują barwy toruńskiego klubu TKK „Pacific” Toruń.

Kolejnego dnia rywalizacji, na 78 kilometrowej, pagórkowatej trasie, rozegrano wyścig ze startu wspólnego. Od startu tempo wyścigu było „rwane”. Na półmetku trasy od grupy oderwała się trójka zawodniczek, w której jechała absolwentka UMK - Karolina Karasiewicz. Peleton nie zdołał doścignąć uciekinierek. Ucieczka zakończyła się 3 pozycją Karoliny Karasiewicz.

Serdecznie gratulujemy wyników sportowych i życzymy dalszego powodzenia Naszym studentkom!