strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Akademickie Mistrzostwa Polski - trójbój siłowy

Zdjęcie ilustracyjne
Reprezentacja UMK podczas Akademickich Mistrzostw Polski w trójboju siłowym

W niedziele zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym, które rozgrywano w Katowicach. W rywalizacji sportowej nie zabrakło reprezentantów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Dwudniowe zawody zorganizowano na Górnym Śląsku, a ich organizatorem był Uniwersytet Śląski. Impreza skupiła 318 zawodników i 146 zawodniczek, rywalizujących w przysiadzie ze sztangą, wyciskaniu na leżąco oraz w martwym ciągu. W hali Ośrodka Sportowego Szopienice nie brakowało sportowych emocji.

Reprezentacja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu liczyła 4 studentów i 3 studentki. Zmagania sportowe drużyna UMK rozpoczęła startem w kat. 57 kg studentki Angeliki Ziomkowskiej. W niesamowitym debiucie w tej dyscyplinie, Pani Angelika uzyskała łączny wynik 195 kg. Ponownie  do rywalizacji w trójboju siłowym stanęła studentka Wydziału Prawa i Administracji – Julita Kalita. Choć trójbój nie jest wiodącą dyscypliną uprawianą przez Panią Julitę – studentka UMK zanotowała znakomite wyniki (total 347,5 kg), które pozwoliły uplasować się na 5 pozycji w klasyfikacji generalnej kobiet kat. 84. Studentka Wydziału Prawa i Administracji „przysiadła” aż 130 kg! Zespół kobiet uzupełniła również Justyna Kacprzyk, która najlepsze wyniki osiągnęła w martwym ciągu – podczas którego uniosła 105 kg.

Dobry występ zanotowała również reprezentacja mężczyzn. Studenci UMK startowali w kat. 83 kg – podczas której Kazimierz Daszkiewicz – student wydziału Matematyki i Informatyki uzyskał total 505 kg, który pozwolił na 9 miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów. Za nim na 15 pozycji uplasował się kolejny student UMK – Mateusz Dobies, który zakończył rywalizację wynikiem 465kg. Łukasz Rudziński startował w kat. 93 kg, a w swoim trójbojowym debiucie uzyskał aż 535 kg, które dały 7 miejsce w typie Uniwersytetów. Godnej reprezentacji nie zabrakło także w kategorii wagowej 105 kg, w której to Konrad Kubiński wynikiem 460 kg zajął 11 miejsce wśród studentów uniwersytetów.

Tak znakomita postawa sportowa pozwoliła na zajęcie 10 miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet wśród Uniwersytetów oraz 9 wśród drużyn męskich.

Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym były objęte honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. dr. hab. Ryszarda Koziołka, Marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego oraz Prezydenta miasta Katowice Marcina Krupy.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za cenne punkty zdobyte w klasyfikacji ogólnej Akademickich Mistrzostw Polski!

Opiekunem wyjazdu była – mgr Anna Michalska

 

pozostałe wiadomości