strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Fenomenalny występ AZS UMK - sekcja wioślarska

Zdjęcie ilustracyjne
Mirosław Ziętarski fot. Zdjęcia wioślarskie 1976-dziś / facebook

Poznańska Malta jak co roku wypełniła się wioślarzami walczącymi o miejsce w kadrze narodowej seniorów i juniorów. To właśnie po tych zawodach ustalane są składy na międzynarodowe imprezy sportowe.

Sekcja wioślarska AZS UMK zaprezentowała się z jak najlepszej strony. Mirosław Ziętarski – student Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie błyszczał formą. W tym sezonie wygrał już regaty długodystansowe, ale znakomitej dyspozycji nie zabrakło również w starciu „jedynek”. Rywalizację z nowymi zawodnikami osad olimpijskich wygrał dwukrotnie. To jednak nie koniec jego sukcesów, do worka z medalami dorzucił również złoto w dwóje podwójnej.

Kolejny Student Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i uczestnik Programu Kariery Dwutorowej Student Sportowiec- Oskar Streich również wykazał się przygotowaniem na najwyższym sportowym poziomie. W swoich startach zdobył 1 i 2 miejsce w dwójce bez sternika. Bezkonkurencyjny okazał się również w rywalizacji czwórek, którą wygrał dwukrotnie.

Wielkim sukcesem jest również powołanie do reprezentacji U23 – Dominiki Gałki, Julii Weiwer i Adrianny Paszkowskiej.

Serdecznie gratulujemy tak znakomitych wyników sportowych i zdobytych miejsce na podium. Sezon wioślarski właśnie się rozpoczął a My – społeczność akademicka – czekamy na więcej!

pozostałe wiadomości