strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Siatkarski weekend

Zdjęcie ilustracyjne
Siatkarze AZS UMK Toruń

Weekend 21-24.04.2022 okazał się pracowity dla siatkarek i siatkarzy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Reprezentacja kobiet udała się do Gdańska, a męska do Szczecina by walczyć o jak najlepsze lokaty w ramach Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce – półfinał A.

Torunianki rozpoczęły zmagania w grupie A, gdzie wraz z Politechniką Gdańską i Uniwersytetem Ekonomicznych w Poznaniu walczyły o wyjście z grupy. Siatkarki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, zdobyły 3 punkt i uplasowały się w środku tabeli, co pozwoliło na walkę o miejsca 5-8. W pierwszym starciu podjęły Uniwersytet Gdański przegrywając 2:0. W ostatnim zmaganiu sportowym – meczu o 7 miejsce siatkarki AZS UMK pokonały GUMed Gdańsk 2:0. Akademickie Mistrzostwa Polski zakończyły na środkowym - 7 miejscu klasyfikacji końcowej oraz 3 wśród uniwersytetów.

Siatkarze w szczecińskim turnieju trafili do grupy B, gdzie wraz z AWFiS Gdańsk oraz Akademią Morską w Szczecinie toczyli zwycięski bój, wychodząc z pierwszego miejsca w grupie. Fazę pucharową rozpoczęli przegraną 1:2 z Politechniką Gdańską. Zabrakło szczęścia również w kolejnym meczu, gdzie podejmowali UP Poznań. Ostatecznie zakończyli swoją rywalizację na miejscu 6.

Trenerem damskiej sekcji jest mgr Mariusz Soja, a męskiej – mgr Michał Tyburski.

Serdecznie gratulujemy startu!

 

pozostałe wiadomości