strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Akademickie zmagania unihokeistów

Zdjęcie ilustracyjne
reprezentacja UMK podczas AMP w unihokeju

W dniach 21- 24 kwietnia obiekty Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w  Warszawie były areną zmagań unihokeistów podczas Akademickich Mistrzostw Polski w odmianie Swiss. Była to trzecia edycja popularnych AMP w tej widowiskowej grze, w której na boisku rywalizują dwie mieszane drużyny.

Tegoroczna impreza cieszyła się rekordowym zainteresowaniem zespołów akademickich z całego kraju. Do rywalizacji w swiss floorball stanęło 30 uczelni. W tym gronie znalazła się 12 osobowa drużyna unihokeistów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, która w klasyfikacji końcowej uplasowała się na 13 miejscu. W gronie  uniwersytetów reprezentanci UMK zakończyli swoje zmagania na 4 miejscu. Unihokeiści z Torunia podczas mistrzostw rozegrali aż 6 spotkań.

W pierwszym meczu grupowym wygrali zdecydowanie z gospodarzami SGGW 8:1. W drugim meczu, pełnym dramaturgii, musieli uznać wyższość reprezentantów Uniwersytetu Warszawskiego tracąc bramkę na ….1,8 sekundy przed końcem. W kolejnych meczach zwyciężyli z ALK Warszawa 5:0 i przegrali z Wyższą Szkołą Zarządzania z Rzeszowa 3:5.
W kolejnych dwóch pojedynkach o miejsca 13 - 16, ponownie po zaciętej rywalizacji, ulegli Politechnice Rzeszowskiej 4:5 aby na koniec mistrzostw wygrać z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym 6:3.

Bilans meczów akademików z Torunia to 3 mecze wygrane i 3 przegrane, (bilans bramkowy 29:18). Warto zauważyć, że mecze przegrywane były po zaciętej walce. Na uwagę zasługuje fakt, iż bramkarz UMK Szymon Guranowski ukończył turniej z drugą średnią obronionych strzałów (ponad 78% skuteczności w turnieju!).

Drużyna wystąpiła w składzie: Patrycja Szymanek, Justyna Kucharska, Aleksandra Martin Łukasz Korzestański, Dawid Nowasielski , Szymon Guranowski , Grabara Bartosz, Kocieniewski Kamil,Kurlus Miłosz, Myler Kacper, Walczak Jan, Wenker Jakub.

Reprezentację UMK podczas Akademickich Mistrzostw Polski poprowadził trener sekcji unihokeja – Michał Wasielewski.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom!

 

pozostałe wiadomości