strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Mistrzostwa UMK w biegu na 5 i 10 km

Zdjęcie ilustracyjne

Tradycyjnie zapraszamy studentów i pracowników do udziału w Mistrzostwach UMK na dystansie 5 i 10 km.

Bieg zostanie rozegrany podczas zawodów11. RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem! Toruńska „dyszka” i towarzysząca piątka, wzorem edycji przed pandemią, odbędzie się na wiosnę – 15 maja 2022 roku (niedziela). 

Impreza biegowa „Run Toruń” to event, który swój debiut miał w 2012 roku, a już podczas siódmej edycji na linii startu zgromadził niemal 3 000 osób, w tym 500 dzieci. Imprezie przewodzą dwa hasła „Zwiedzaj ze Zdrowiem!” oraz „Pobiegnij w sercu Torunia”, gdyż trasy biegu co roku wiodą przez największe perełki miasta m.in. Bulwar Filadelfijski, Przedmieście Bydgoskie, czy tor żużlowy Motoareny. Co więcej, biegaczom towarzyszy przewodnik turystyczny, który podczas biegu opowiada o bogatej historii miasta. W 2022 r. impreza RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem będzie upamiętniała 25-lecie wpisania miasta Torunia na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. 

Trasy biegów dla dorosłych posiadają atest PZLA i będą dokładnie takie sama, jak podczas edycji
w 2021 r.
 Start i biuro zawodów będą zlokalizowane w CH Plaza. Biegacze będą przebiegać przez tor żużlowy Motoareny i Park Bydgoski, a następnie będą zmierzać w kierunku Starego Miasta, gdzie na Bulwarze Filadelfijskim będzie zlokalizowana meta. Miasteczko biegowe będzie znajdować się w obszarze LABA - Przystani Towarzyskiej. 

Mistrzostwa UMK zostaną rozegrane na obu dystansach w następujących klasyfikacjach:

Studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (oddzielnie dla kobiet i mężczyzn, miejsca 1-3),

Pracowników Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (oddzielnie dla kobiet i mężczyzn, miejsca 1-3).

Szczegóły na stronie biegu run-torun.pl

pozostałe wiadomości