Medale reprezentacji UMK podczas AMP w ergometrze wioślarskim

Medaliści Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze wioślarskim

10 kwietnia 2022 r. w obiektach Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim. W imprezie wystartowało 255 kobiet z 42 uczelni i 314 mężczyzn z 37 uczelni w Polsce.

Podczas tegorocznej edycji Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze wioślarskim, w rywalizacji kobiet osiągnięto rewelacyjne wyniki - nie notowane od wielu lat. Tym bardziej cieszy, że brązowy medal wywalczyła Julita Kalita studentka kierunku administracja, ubiegłoroczna wicemistrzyni AMP. Tak fenomenalny wynik pozwolił również na zdobycie srebrnego medalu w klasyfikacji Uniwersytetów.

W rywalizacji drużynowej reprezentacja kobiet UMK zajęła czwarte miejsce a w klasyfikacji Uniwersytetów studentki UMK zdobyły brązowy medal.

Skład reprezentacji kobiet:

Julita Kalita (kier. administracja)

Katarzyna Malinowska (kier. archiwistyka i zarządzanie dokumentacją)

Adrianna Paszkowska (kier. sport i wellness)

Agata Zielepuha (kier. stosunki międzynarodowe)

Patrycja Domalska (kier. psychologia)

Dominika Gałka (kier. psychologia)

Julia Weiwer (kier. zarządzanie)

W konkurencjach męskich na podium stanął Michał Januszewski (kier. prawo) startujący w wadze lekkiej. W klasyfikacji generalnej zajął 12 miejsce jednak w  Uniwersytetach sięgnął po srebrny medal. Drużyna mężczyzn w tym roku zajęła 13 miejsce  w klasyfikacji generalne, natomiast wśród Uniwersytetów zdobyła brązowy medal.

Skład reprezentacji mężczyzn:

Michał Januszewski (kier. prawo)

Kacper Polański (kier. bezpieczeństwo wewnętrzne)

Karol Krause (kier. wychowanie fizyczne i sport)

Mateusz Pawlak (kier. informatyka)

Michał Błaszak (kier. finanse i rachunkowość)

Miłosz Ziemkiewicz (kier. sport i wellness).

Zdecydowana większość studentów reprezentujących Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu podczas tegorocznej edycji AMP w ergometrze wioślarskim to zawodniczki i zawodnicy sekcji wioślarskiej AZS UMK . Opiekunem sekcji akademickiej jest mgr Hanna Szewczyk.

Serdecznie gratulujemy zdobytych tytułów oraz wyników sportowych!