Szymon Śmiegel ponownie Akademickim V-ce Mistrzem Polski

W dniach 1-3.04.2022r. w Pile odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo. Udany występ zanotowali judocy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W kategorii wagowej do 60 kg Szymon Śmiegel po wygraniu dwóch walk przed czasem z Szymonem Górką z Politechniki Warszawskiej i Hubertem Pieczyńskim z Uniwersytetu Opolskiego awansował do finału, w którym musiał uznać wyższość zawodnika AWF Poznań - Dzmitry Zalianko. Tym samym po raz kolejny sięgnął po Akademickie V-ce mistrzostwo Polski.

Dobry występ zanotował również Marcin Rakowiecki w wadze do 73 kg – student ten, w latach ubiegłym był medalistą AMP, który wrócił do Judo po dwóch latach przerwy w treningach. Mimo to wygrał dwie walki przed czasem. Szczęścia zabrakło jednak w dalszej części rywalizacji, przez co musiał pożegnać się z turniejem. W wadze do 73 kg startowało 44 zawodników. W wadze do 81 kg. debiutował Mikołaj Kamiński. Pierwszą walkę wygrał przed czasem z Trybukholskim Yeeuheni z Politechniki Wrocław. Kolejną przegrał z późniejszym mistrzem AMP i odpadł z turnieju.
Oprócz mężczyzn startowały także kobiety. Kinga Siedlich (48 kg.), Justyna Markiewicz (57 kg.) i Nika Stachwiuk (70kg.). Wszystkie zawodniczki startowały po raz pierwszy w tak silnie obsadzonym turnieju. Nie udało się wywalczyć medalowych pozycji, jednak zdobyte doświadczenie pomoże w dalszej sportowej karierze studentek.

W  punktacji drużynowej -  zespół UMK zajął 3 miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów.