Puchar Wielkich Derbów wraca do Torunia

fot. T. Górzyński

We środę 7 listopada rozegrano kolejne Wielkie Derby UMK o Puchar Prorektora Collegium Medicum.

Niezwykle emocjonujący, stojący na wysokim poziomie, spektakl piłkarski, podobnie jak rok wstecz,  rozegrano o godzinie 20:15 na boisku MOSiR przy Skarpie 2A w Toruniu. To już 12. raz w Wielkich Derbach zmierzyły się drużyny reprezentujące kampus bydgoski i kampus toruński. Zawodników Collegium Medicum poprowadził trener Tomasz Zegarski, natomiast toruńskich akademików – Wojciech Barczak.

Mecz od początku był prowadzony pod dyktando zawodników trenera Wojciecha Barczaka. Reprezentanci toruńskiej części Uniwersytetu zwyciężyli nie tracąc gola. W regulaminowym czasie gry ( 2 x 30 min) toruńscy akademicy zdobyli trzy bramki. Gole zdobywali kolejno: Miłosz Sadowski, Paweł Karbowiński, Przemysław Jachowski. Bilans po 12 edycjach Wielkich derbów to 10:2 dla studentów kampusu toruńskiego.