e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych

Zdjęcie ilustracyjne
Student Jędrzej Poczwardowski

W sobotę, 26 marca zostały rozegrane Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Krótko przed imprezą nastąpiło przeniesienie mistrzostw z Chełmna do Lublina. Na starcie trasy wiodącej ścieżkami leśnymi w okolicy Zalewu Zemborzyckiego stanęło blisko 650 uczestników z 62 uczelni. W gronie startujących znalazła się 20 osobowa, rekordowo liczna, reprezentacja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Historyczny sukces odniosła męska drużyna, która wywalczyła III miejsce w klasyfikacji typów uczelni. Dało to także ósme miejsce w klasyfikacji Open. Kobiety uplasowały się na VII miejscu w typach uczelni oraz XVII w klasyfikacji ogólnej. Biegacze rywalizowali na dystansach: 3 i 6 km - kobiety oraz 4,5 i 9 km – mężczyźni.

Po zmaganiach indywidualnych, do rywalizacji stanęły sztafety mieszane, które w liczbie 65 walczyły o tytułu, w formule 4 x 1500 m. Toruńskie sztafety uplasowały się na 19 i 35 miejscu. Reprezentację UMK podczas Akademickich Mistrzostw Polski poprowadził trener sekcji biegów przełajowych – Michał Wasielewski.

Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych to zawody, które wchodziły w skład obchodów 100-lecia Akademickiego Związku Sportowego w Lublinie. Honorowy patronat nad imprezą objęli Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Prezydent Miasta Lublina Krzysztof Żuk.