strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie

Zdjęcie ilustracyjne

W dniach 25-27.03.2022 roku w Gdyni odbył się Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie. Reprezentacja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wystąpiła w składzie: rakieta nr 1 Laura Gronkiewicz, nr 2 Aleksandra Martin, nr 3 Aleksandra Swiątek, nr 4 Ita Ochocińska, nr 5 Kamila Gajlewicz. Drużynę męską tworzyli: nr 1 Norbert Kamieński, nr 2 Michał Bochenek, nr 3 Tymoteusz Woźniak oraz nr 4 Bartosz Cieśliński.

W grupie eliminacyjnej, po dramatycznym pojedynku, drużyna UMK musiała uznać wyższość Wojskowej Akademii Technicznej przegrywając zaciętą walkę wynikiem 3:4 (punkty zdobyły: Gronkiewicz, debel kobiet Martin/Świątek oraz Martin). W drugim spotkaniu zmierzyliśmy się z Politechniką Poznańską i ponownie ulegliśmy przeciwnikom 2:5 (Gronkiewicz, Martin/Świątek). W fazie pucharowej, w której gra się do 4 zwycięstw, pokonaliśmy Warszawski Uniwersytet Medyczny 4:1 (Gronkiewicz, Kamieński, debel Martin/Świątek i mikst Kamieński/Gronkiewicz). W decydującym spotkaniu o 9 miejsce błyskawicznie pokonaliśmy reprezentantów Uniwersytetu Gdańskiego 4:1 (Gronkiewicz, Kamieński, debel Gajlewicz/Ochocińska i mikst Kamieński/Gronkiewicz) - tym samym drużyna Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zagwarantowała sobie pewne miejsce w pierwszej 10 turnieju. 

Był to najlepszy występ reprezentacji UMK podczas  Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie. Z każdą z wyżej sklasyfikowanych drużyn prowadziliśmy równą, otwartą grę. Nasi zawodnicy walczyli o każdy punkt, prezentując wysoki poziom sportowy. Opiekunem sekcji jest trener Piotr Dobrolubow.

Jeszcze raz gratulujemy!

Do finału awansowało 6 najlepszych ekip.

Klasyfikacja końcowa:
1. Politechnika Gdańska
2. Uniwersytet Warszawski
3. Akademia Wychowania Fizycznego Warszawa
4. Politechnika Poznańska
5. Wojskowa Akademia Techniczna Warszawa
6. Uniwersytet Adama Mickiewicza Poznań
7. Uniwersytet Ekonomiczny Poznań
8. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego Warszawa
9. Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruń
10. Uniwersytet Gdański
11.Warszawski Uniwersytet Medyczny
12. Akademia Marynarki Wojennej Gdynia
13. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Leszno

pozostałe wiadomości