strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Brązowy medal HMŚ Studentki CM UMK!

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Paweł Skraba/nadesłane

Halowe Mistrzostwa Świata rozgrywane w Belgradzie 18-20 marca 2022 roku zakończyły się pomyślnie dla studentki CM Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – Kingi Gacki, która podczas emocjonującego biegu sztafetowego na dystansie 4x400m zdobyła brązowy medal.

Biegnące w niedzielny wieczór „aniołki Matusińskiego” w składzie: Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Kinga Gacka oraz Justyna Święty-Ersetic dostarczyły niesamowitych sportowych emocji.

Brązowy medal Halowych  Mistrzostw Świata to dla 22-letniej zawodniczki BKS Bydgoszcz – Kingi Gacki – pierwszy medal w seniorskiej karierze studentki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Sama zawodnika tak wspomina swój wyścig:

Mimo, że dla dziewczyn ten medal może być zawodem, to dla mnie jest wielką radość. To moja pierwsza impreza halowa i pierwszy medal. Jestem bardzo zadowolona. Poszalałam na pierwszym kole, ale myślę, że ten bieg jest na plus. 

Źródło: https://www.pzla.pl/aktualnosci/12651-hm-belgrad-2022-braz-aniolkow-matusinskiego

W klasyfikacji punktowej z dorobkiem 30 punktów, reprezentacja biało-czerwonych uplasowała się na dziewiąte pozycji.

Kolejna edycja halowych mistrzostw świata odbędzie się już za rok – w marcu 2023 r. – w Nankinie (Chiny). Imprezę poprzedzą halowe mistrzostwa Europy w Stambule (Turcja). W sezonie 2024 organizatorem globalnego czempionatu będzie hala w Glasgow. Edycję przewidziana na roku 2026 chciałby natomiast zorganizować Toruń.

Serdecznie gratulujemy całej reprezentacji kraju a w szczególności Kindze Gacce i Adrianowi Brzezińskiemu – którzy w tak fenomenalny sposób walczyli o tytułu Halowych Mistrzostw Świata!

 

pozostałe wiadomości