XIX Plebiscyt na Sportowca Torunia 2021

fot. Sławomir Kowalski/nadesłane

W piątek 18 marca ogłoszono wyniki Plebiscytu Prezydenta Michała Zaleskiego na Sportowca Torunia 2021 roku. To już XIX odsłona tego konkursu, a tegoroczna gala wręczenia nagród odbyła się w Hotelu Filmar.

Pierwsze miejsce w tegorocznym Plebiscycie na najlepszego Sportowca 2021 zdobyły ex aequo dwie srebrne medalistki Igrzysk Olimpijskich: Katarzyna Zillmann – wioślarska czwórka podwójna kobiet, ZS UMK Toruń oraz Jolanta Ogar-Hill – żeglarstwo kl 470, UKŻ Wiking Toruń.

3. miejsce w plebiscycie zajął Mirosław Ziętarski – również zawodnik AZS UMK Toruń, student kierunku bezpieczeństwo narodowe na Wydziale Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie. Kolejnym wyróżnionym sportowcem Torunia została Karolina Karasiewicz – kolarka TKK Pacific, absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, która zajęła 4. miejsce.

Podczas tegorocznej inauguracji rozdano także tzw. nagrody dodatkowe. Działaczem sportowym roku 2021 został Henryk Boś – prezes AZS UMK Toruń. Ponadto Akademicki Związek Sportowy UMK został klubem roku 2021. Laureatka pierwszego miejsca w Plebiscycie – Katarzyna Zillmann, została dodatkowo nagrodzona przez słuchaczy Radia Gra – Tytułem Osobistość Roku 2021.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!