strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

66. Halowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce

Kinga Gacka podczas HMP w Toruniu 2022 r.
fot. Paweł Skraba

Toruń po raz kolejny gościł najlepszych lekkoatletów kraju podczas organizowanych w Arenie Toruń w dniach 5-6 marca 66. Halowych Mistrzostw Polski. Zebrani w hali sportowej kibice, byli świadkami pasjonującej sportowej rywalizacji i walki o zdobycie minimum na Halowe Mistrzostwa Świata, które odbędą się 18-20 marca w Belgradzie.

Wśród plejady gwiazd polskiej lekkoatletyki nie zabrakło studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W tegorocznej edycji Halowych Mistrzostw Polski aż 5 uczestników Programu Kariery Dwutorowej Student-Sportowiec UMK walczyło o tytuł mistrzowski.

Po znakomitymi występie podczas prestiżowego meetingu Copernicus Cup  Toruń – Adrian Brzeziński, student Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych z powodzeniem reprezentował barwy toruńskiego klubu lekkoatletycznego MKL Toruń. Nasz student, wziął udział w aż 3 konkurencjach sportowych. Zmagania 66. Halowych Mistrzostw Polski rozpoczął znakomitym, eliminacyjnym biegiem na dystansie 60m podczas, którego uzyskał czas – 6:65, który pozwolił na występ w ścisłym finale tej konkurencji. Rywalizację zakończył na 4 miejscu z rezultatem 6:68. Na swoim koronnym dystansie – 200m zdobył brązowy medal, uzyskując najlepszy rezultat w sezonie – 21:09. Studenta kierunku biologii sądowej można było oglądać również podczas zmagań rozgrywanych na skoczni w dal, które ukończył na 7 miejsc z wynikiem 7:17m.

Olimpijka i studenta Collegium Medicum UMK – Kinga Gacka, zaprezentowała fenomenalną formę na dystansie 400m. Czasem 53:19 jaki uzyskała podczas finału tej konkurencji zapewniła sobie 5 miejsce w kat. Open oraz 1 w kat. U23, wynik ten zagwarantował studentce również start w wspomnianych już Halowych Mistrzostwach Świata w Belgradzie.

Wysoki poziom sportowy prezentował również Jędrzej Poczwardowski, który na dystansie 1500m uplasował się na 4 miejscu w kategorii Open oraz na 1 miejscu w kat. U23. Uzyskany w biegu finałowym wynik 3:49:46 jest również rekordem życiowym studenta Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Równie znakomitym występem może pochwalić się Mateusz Kołodziejski (Collegium Medicum UMK), który imponującym wynikiem 2:19m. wygrał rywalizację U23 w skoku wzwyż, a w kat. Open zdobył wicemistrzostwo kraju.

Podczas Halowych Mistrzostw Polski wystąpił również Sebastian Chmara – student kierunku prawa na Wydziale Prawa i Administracji UMK, który zakończył swój start w skoku o tyczce na wysokim 5 miejscu kat. Open z wynikiem 5,11m.

Tegoroczne 66. Halowe Mistrzostwa Polski, rozgrywane w Toruniu to kontynuacja 7 letniej tradycji zapoczątkowanej w 2016 roku. Cieszymy się, że podczas tych zmagań mogliśmy oglądać aż 5 reprezentantów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Serdecznie gratulujemy zdobytych tytułów oraz uzyskanych wyników, a tym którzy znaleźli się w składzie na Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie – życzymy powodzenia!

pozostałe wiadomości