strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Spektakularna życiówka i minimum na Halowe Mistrzostwa Świata

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłane/ Sławomir Kowalski SK-Foto

Podczas tegorocznej edycji Orlen Copernicus Cup Toruń 2022 wystąpiła cała plejada sportowych gwiazd. Organizowany w Toruniu Copernicus Cup jest najlepiej obsadzonym meetingiem lekkoatletycznym w Polsce – który wchodzi w skład złotej kategorii prestiżowego cyklu World Athletics Indoor Tour.

Zawody rozegrane w Arenie Toruń prezentowały bardzo wysoki poziom sportowy. Obecność medalistów Igrzysk Olimpijskich potęgowała sportową atmosferę, która nie opuszczała kibiców do samego końca meetingu. Wśród zagranicznych uczestników, nie zabrakło reprezentantów Polski w tym studenta Wydziały Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych na kierunku biologia sądowa – Adriana Brzezińskiego. Biorący udział w koronnym dystansie toruńskiego meetingu – 60 m pobił swoją życiówkę o 0.12 s. Uzyskany wynik 6,57 to 4 w historii rezultat na tym dystansie. Tak znakomity występ Studenta Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zapewnił wypełnienie minimum na XVIII Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie, które odbędą się już w marcu tego roku.

Adrian Brzeziński jest zadowolony z rywalizacji i wyniku jaki osiągnął. Sam tak komentuje swój bieg:

Przepisem na sukces są dobre bloki, które ustawiają cały bieg. Wydaję mi się, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Osiągnięcie Pana Adriana Brzezińskiego daje ogromne nadzieje i jest dowodem ciężkiej pracy jaką wykonał Student UMK podczas okresu przygotowawczego. Cała społeczność akademicka gratuluje i życzy kolejnych, tak spektakularnych sukcesów.

pozostałe wiadomości