Nieudany półfinał futsalistów

W dniach 3-6 lutego zawodnicy AZS UMK Toruń byli gospodarzami Półfinału A Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn. W turnieju brało udział 15 zespołów reprezentujących uczelnie łącznie z czterech województw. Wszystkie ekipy zostały rozlosowane do czterech grup – w trzech z nich były po cztery drużyny, a w jednej po trzy.

Torunianie trafili do grupy D wraz z AWFiS Gdańsk, PUSS Piła oraz AWF Poznań. W swoim pierwszym spotkaniu zmierzyli się 4 lutego w starciu z gdańszczanami. Już po 6. minutach na tablicy widniał wynik 2:2, który utrzymał się do przerwy. Bramki dla Akademików zdobyli Krystian Głodowski (student automatyki i robotyki) oraz Radosław Kuzimkowski (student kierunku finanse i rachunkowość). Kolejne gole padły dopiero w drugiej połowie, ale ich autorami byli wyłącznie futsaliści AWFiS-u – zespół z Pomorza zwyciężył tym samym 5:2. Jeszcze tego samego dnia AZS czekał „mecz o wszystko” z wyżej notowaną ekipą PUSS Piła. Po 12. minutach wielkopolanie prowadzili 3:0, lecz tuż przed przerwą torunianie złapali kontakt z przeciwnikiem za sprawą Radosława Kuzimkowskiego oraz Łukasza Żebrowskiego (grającego trenera). W drugiej połowie drużyna z Piły w pełni kontrolowała jednak grę i triumfowała aż 7:2, pozbawiając Akademików szans na awans do fazy pucharowej. W swoim ostatnim pojedynku w grupie D zespół z Grodu Kopernika rywalizował 5 lutego z ekipą AWF Poznań. Spotkanie to miało dość podobny przebieg do starcia z pilanami – między 12. a 13. minutą AZS odrobił dwubramkową stratę dzięki trafieniom Kierana Ollivierre’a (studenta lingwistyki stosowanej) i Krystiana Głodowskiego. Po zmianie stron podopieczni trenera Łukasza Żebrowskiego – w przeciwieństwie do rywali – nie znaleźli już drogi do siatki, przegrywając ostatecznie 2:4. W końcowej tabeli turnieju futsaliści z Torunia zostali sklasyfikowani na miejscach 13-15.

Zwycięzcami Półfinału A nieoczekiwanie zostali zawodnicy AWFiS Gdańsk, którzy pokonali w decydującym meczu WSG Bydgoszcz 4:2. Dwa ostatnie premiowane awansem do ogólnopolskiego Finału miejsca wywalczyły drużyny PUSS Piła i Uniwersytetu Gdańskiego. W bezpośrednim pojedynku o 3. miejsce zdecydowanie lepsi byli wielkopolanie (7:1). Finał AMP w futsalu mężczyzn z udziałem czterech najlepszych zespołów toruńskiego turnieju odbędzie się w Krakowie w dniach 23-26 lutego.

Końcowa klasyfikacja Półfinału A AMP w futsalu mężczyzn (Toruń, 3-6 lutego):