strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

AMPiK w futsalu

Zdjęcie ilustracyjne
fot. T. Górzyński

17 grudnia w halach UCS-u w Toruniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w futsalu. Stawką zawodów był awans do Półfinału A Akademickich Mistrzostw Polski, który zostanie rozegrany w lutym 2022 roku w tym samym mieście. AZS UMK Toruń jako gospodarz przyszłorocznego turnieju miał już zapewnioną promocję do dalszej fazy rozgrywek. O drugie premiowane awansem miejsce walczyły w miniony piątek aż cztery zespoły z Bydgoszczy.

O godz. 9:00 równocześnie rozpoczęły się pierwsze zmagania w obydwu halach Uniwersyteckiego Centrum Sportowego. Po wewnętrznych bojach między bydgoskimi ekipami nadszedł czas na pierwszy mecz AZS-u UMK Toruń. Akademicy nie weszli najlepiej w turniej, ulegając drużynie UKW Bydgoszcz 1:3. Nawet dobra dyspozycja gospodarzy w drugiej połowie – okraszona golem Kamila Woronieckiego (studenta kierunku sport i wellness) – nie pozwoliła im zatrzymać faworyzowanego przeciwnika.

Podopieczni trenera Łukasza Żebrowskiego wrócili na dobre tory w starciu z CM UMK Bydgoszcz, pewnie wygrywając 4:1. Na listę strzelców wpisali się kolejno: student kierunku finanse i rachunkowość – Radosław Kuzimkowski, Kieran Ollivierre (student lingwistyki stosowanej), Błażej Zwolankowski (student kierunku sport i wellness) oraz Adam Matys.

W następnym spotkaniu AZS po raz drugi tego dnia musiał uznać wyższość rywali. Emocjonujący pojedynek z zespołem WSG Bydgoszcz zakończył się porażką torunian 2:4. Swoje kolejne trafienia w zawodach zanotowali Radosław Kuzimkowski i Kamil Woroniecki.

Ostatnim piątkowym przeciwnikiem Akademików była ekipa PB Bydgoszcz. Mecz ten pokazał dwa różne oblicza piłkarzy z Grodu Kopernika. Po znakomitej pierwszej połowie AZS prowadził 3:0 dzięki bramkom Dominika Gorzewskiego, Macieja Sadowskiego (kolejnego przedstawiciela kierunku sport i wellness) oraz Filipa Kucharskiego (studenta logistyki). W drugiej odsłonie gry hat-trick Doriana Nalazka sprawił jednak, że w tym starciu padł remis 3:3.

O awans do Półfinału A Akademickich Mistrzostw Polski do samego końca walczyły ze sobą drużyny WSG Bydgoszcz i UKW Bydgoszcz. Oba zespoły wygrały swoje dwa pierwsze spotkania, a w bezpośredniej rywalizacji doszło między nimi do podziału punktów (3:3). Ostatnie pojedynki obu ekip również zakończyły się ich triumfem. Ostatecznie jednak szczęśliwi po tym dniu mogli być zawodnicy UKW Bydgoszcz za sprawą lepszego bilansu bramek. Warto dodać, że o końcowym rozstrzygnięciu zadecydowało zaledwie jedno trafienie: bilans UKW wynosił 17:6, a WSG – 16:6. Kluczowe znaczenie miało tu wysokie zwycięstwo UKW nad CM UMK Bydgoszcz (9:2).

Królem strzelców Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw z dorobkiem 5 goli został gracz UKW Bydgoszcz – Sebastian Pacek.

Końcowa tabela turnieju:

  1. UKW Bydgoszcz
    2. WSG Bydgoszcz
    3. AZS UMK Toruń
    4. CM UMK Bydgoszcz
    5. PB Bydgoszcz

Półfinał A Akademickich Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 3-6 lutego 2022 roku w halach Uniwersyteckiego Centrum Sportowego w Toruniu.

Tekst: Jędrzej Jankowski – student dziennikarstwa

 

pozostałe wiadomości