Srebrny laur w kolarstwie przełajowym

Choć pogoda może nie sprzyjać sportowym aktywnościom, kolarki Toruńskiego Klubu Pacific, nieprzerwanie kontynuują swoje zmagania.

W miniony weekend Patrycja Lorkowska – studentka Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu ścigała się w ramach Pucharu Polski w Kolarstwie Przełajowym. To już czwarta seria tego ogólnopolskiego wyścigu. Zawody rozegrały się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich  – Cetniewo (Władysławowo), którego organizatorem był Klub Sportowy Klif Chłapowo. W zawodach rywalizowały wszystkie kategorie wiekowe: Młodzik, Młodziczka, Junior Młodszy , Juniorka Młodsza, Junior, Juniorka, Orlik, Orliczka, Elita, Elita Kobiet oraz kat. Masters.

Nasza studentka po zaciętej walce zdobyła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej kategorii Elity kobiet (łączonej z wyścigiem juniorek). Zawodniczki miały do pokonania 10.2 km, a Patrycja Lorkowska uporała się z tym dystansem w fenomenalnym czasie: 00:42:28.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!