5 mistrzowskich medali torowych Mistrzostw Polski elity

Pięć medali zdobyły studentki Uniwersytetu na co dzień zawodniczki Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific podczas rozgrywanych w Pruszkowie torowych Mistrzostw Polski elity. Zawody rozegrane zostały w dniach 11-14 października.

Karolina Karasiewicz z mistrzowskiej imprezy wraca z 4 medalami. Trzy srebrne medale zdobyła w konkurencjach:

• wyścig punktowy (toczony na dystansie 25 km dla pań, podczas którego zdobywa się bonusy przydzielane za kolejność na mecie każdego dziesiątego okrążenia. 5, 3, 2 i 1 punkt otrzymuje kolejna czołowa czwórka. 20 pkt zawodnik, którzy nadrobi nad innymi całe okrążenie),
  • omnium (wielobój, w którym każdy startujący bierze udział w sześciu konkurencjach),
  • wyścig indywidualny na dochodzenie (prowadzony na dystansie 3 km dla kobiet, rywalki startują po przeciwnych stronach toru).

Brązowy medal zdobyła startując wraz z koleżankami klubowymi w wyścigu drużynowym na dochodzenie.

Patrycja Lorkowska zdobyła brązowy medal w wyścigu eliminacyjnym (na każdym okrążeniu odpada zawodnik, który jako ostatni przejedzie linię mety), ponadto uplasowała się na 4. miejscu w wyścigu punktowym i 10. miejscu w omnium.

Anna Sagan zajęła 4. lokatę w sprincie olimpijskim, startując w parze z koleżanką klubową na dystansie dwóch rund. Ponadto z dobrej strony pokazała się w wyścigu omnium zajmując 9. miejsce.

Karolina Karasiewicz – reprezentantka Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific, posiada mistrzowską klasę sportową. Studentka I roku, II stopnia, na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.

Anna Sagan na co dzień reprezentuje Toruński Klub Kolarski Pacific, legitymuje się mistrzowską klasą sportową. Studentka I roku, I stopnia, na kierunku Sport i Wellness.

Partycja Lorkowska jest zawodniczką Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific z mistrzowską klasą sportową. Studentka I roku, I stopnia, na kierunku Sport i Wellness.