strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Uniwersytecki Przegląd Sportowy – 2. liga PZPN Futsal mężczyzn

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Inga Formela

AZS UMK Toruń – Beniaminek 03 Starogard Gdański

W miniony wtorek (9.11.) piłkarze halowi AZS UMK Toruń zainaugurowali sezon w nowo wybudowanej hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego, gdzie rozegrali spotkanie 1. kolejki 2. ligi futsalu, w grupie 1. Przeciwnikiem akademików była  drużyna Beniaminek 03 Starogard Gdański.

Początek spotkania był wyrównany, obie drużyny miały swoje sytuacje bramkowe. W miarę upływu czasu meczu piłkarze gości zaczęli coraz bardziej napierać na bramkę AZS-u, co w 5 minucie zaowocowało celnym trafieniem Konrada Nowaka na 0:1 dla przyjezdnych.

Po zdobyciu pierwszego gola kanonada Beniaminka nie ustawała i dzięki tej determinacji drużyna ze Starogardu Gdańskiego sprawą celnego uderzenia Pereiry minutę późnej wyszła za na dwubramkowe prowadzenie.

Po tym golu gospodarze w końcu się otrząsnęli, poczuli swobodę w rozgrywaniu akcji i przejęli inicjatywę. Przed końcem pierwszej połowy kapitan drużyny AZS UMK Toruń Kamil Gutkowski precyzyjnym strzałem w 18 minucie zdobył bramkę kontaktową.

W drugą połowę znowu lepiej weszli gracze Beniaminka oddając kilka niebezpiecznych uderzeń na bramkę zespołu z Torunia, ale dzięki znakomitej grze w bramce studenta sport i wellness Kamila Laska nie doszło do kolejnej straty gola.

W momencie, gdy akademikom udało się na chwilę wyjść spod nacisku przeciwnika, padło trafienie na wyrównanie. Tę bramkę w 27 minucie zdobył student wojskoznawstwa Kamil Gutowski – kapitan gospodarzy. Do końca meczu utrzymywała się przewaga gości z Pomorza, którzy stworzyli jeszcze kilka groźnych sytuacji pod toruńską bramką.

Najgroźniejszą z nich oglądaliśmy już końcówce spotkania, a piłkę po strzale z rzutu wolnego z linii bramkowej wybił Kamil Woroniecki – student kierunku sport i wellness. Chwilę później sędzia skończył spotkanie, a zespoły podzieliły się punktami.

Już w najbliższą sobotę drużyna AZS UMK Toruń zmierzy się z zespołem KP Wooden Villa Września.

AZS UMK Toruń vs Beniaminek 03 Starogard Gdański 2:2 (Gutkowski 18', 27' - Nowak 4', Perera 5')

/tekst: Jędrzej Jankowski/

pozostałe wiadomości