Uniwersytecki Przegląd Sportowy – 2. liga PZPS mężczyzn

AZS UMK Toruń – KPS Stalpro Joker Powiat Pilski

Chwilę po koszykarzach na parkiet w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego wybiegli siatkarze AZS UMK Toruń. W meczu 6. kolejki 2. ligi rywalem torunian był faworyzowany zespół KPS Stalpro Joker Powiat Pilski. Początek pierwszego seta nie zwiastował jednak łatwego zwycięstwa drużyny z Wielkopolski. Przewaga Pilan zarysowała się dopiero, kiedy w połowie partii na zagrywkę wszedł Jenia Nazarov. Świetne serwisy Białorusina w połączeniu ze skutecznością w ataku i w obronie sprawiły, że Joker zdobył aż 11 punktów z rzędu, wygrywając seta 25:12.

Druga odsłona spotkania od początku przebiegała po myśli gości prowadzonych przez wielokrotnego reprezentanta Polski – Daniela Plińskiego. Głównie dzięki dobrej dyspozycji atakującego Rafała Pawlaka Pilanie szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, które stopniowo powiększali, zwyciężając drugiego seta 25:14.

Zupełnie odmienny przebieg miała z kolei trzecia partia. Siatkarze AZS UMK ani przez moment nie ustępowali swojemu przeciwnikowi. Nadzieję toruńskich kibiców na przedłużenie meczu wzbudził szczególnie Marcin Franz, posyłając dwa asy serwisowe przy wyniku 17:19. Ostatecznie większe doświadczenie gości z Piły pozwoliło im wygrać seta 25:23, a całe spotkanie 3:0.

Po tym meczu AZS UMK Toruń plasuje się na 9. miejscu w tabeli grupy 1, 2. ligi PZPS z dorobkiem 4 punktów. W następnej kolejce (13.11.) podopieczni trenera Michała Tyburskiego zmierzą się na wyjeździe z SKS Konspol Słupca.

AZS UMK Toruń vs KPS Stalpro Joker Powiat Pilski 0:3 (12:25, 14:25, 23:25)

/tekst: Bartosz Matlęga/