e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Uniwersytecki Przegląd Sportowy – 2. liga PZKosz

Zdjęcie ilustracyjne

AZS UMK Transbruk Toruń – AMW Asseco Arka II Gdynia

W sobotę w ramach 8. kolejki 2. ligi koszykarze AZS UMK Transbruk Toruń podejmowali u siebie AMW Asseco Arkę II Gdynia. Lepiej w spotkanie weszli zawodnicy z Pomorza, szybko osiągając kilkupunktową przewagę celnymi rzutami z dystansu. W drugiej kwarcie torunianie – głównie za sprawą „trójek” autorstwa Wojciecha Bernasiaka – zaczęli stopniowo zmniejszać straty. W trakcie trzeciej kwarty podopiecznym trenera Kamila Michalskiego udało się nawet dwukrotnie objąć prowadzenie (43:42 i 52:49). Końcówka tej części gry, jak i cała czwarta kwarta należała jednak do gdynian. Serie udanych rzutów Aleksego Jańca i Jakuba Bierskiego sprawiły, że przewaga Asseco urosła do blisko 10 punktów. Nawet kilka efektownych wsadów Szymona Janczaka nie było już w stanie powstrzymać gości z Gdyni, którzy triumfowali 87:76.

Z bilansem 4 zwycięstw i 4 porażek AZS UMK Transbruk Toruń znajduje się obecnie na 5. pozycji w tabeli grupy A 2. ligi PZKosz. W następną sobotę (13.11.) torunianie zagrają na wyjeździe z kolejną ekipą z Pomorza – Treflem II Sopot.

AZS UMK Transbruk Toruń vs AMW Asseco Arka II Gdynia 76:87 (13:21, 22:18, 19:21, 22:27)

/tekst: Bartosz Matlęga/