strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Judocy w Lizbonie

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłane

Judocy związani z Uniwersytetem reprezentowali Polskę podczas Mistrzostw Świata w Judo Kata, które rozegrano w Lizbonie w dniach 25-28.10.2021 r. 

Reprezentantami Polski na lizbońskich mistrzostwach byli Jacek Kutyba absolwent Wydziału Sztuk Pięknych oraz Zbigniew Wojtowicz nauczyciel akademicki w Uniwersyteckim Centrum Sportowym. W lipcu podczas Mistrzostw Europy para zdobyła srebrny medal i tytuł v-ce mistrzów.

Tym razem nie udało się powtórzyć tak dobrego wyniku ostatecznie nasi zawodnicy zajęli 7. miejsce w grupie. Dla naszych zawodników sukcesem był sam udział w tak wielkiej imprezie, jednak bark startów i zakłócony przez pandemię cykl przygotowań przyłożyły się do wyniku poniżej oczekiwań Jacka Kutyby i Zbigniewa Wojtowicza. Judocy mają nadzieję, że udział w Mistrzostwach Świata da nam doświadczenie przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Europy oraz kolejnymi Mistrzostwami Świata, które odbędą się w Krakowie.

Obecnie zawody w Judo rozgrywane są w formie Shiai (walki sportowej) oraz Kata tradycyjnych, z góry ustalonych form pokazu różnych technik walki. Kime-no-Kata – kata walki jest formą w której demonstruje się obrony przed uchwytami, uderzeniami i kopnięciami oraz atakami nożem i mieczem. 

pozostałe wiadomości