strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Dobry występ studentek UMK podczas Torowych Mistrzostwach Świata w Roubaix

Zdjęcie ilustracyjne
Patrycja Lorkowska i Karolina Karasiewicz podczas Torowych Mistrzostwach Świata w Roubaix

Karolina Karasiewicz – studentka wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwa wraz z Patrycją Lorkowską – studentką wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych jak również wydziału Filozofii i Nauk Społecznych powróciły z Torowych Mistrzostwach Świata w Roubaix z wysoką 6 pozycją w wyścigu drużynowym na dochodzenie.

Podczas decydującego biegu o miejsca 5-8 Polski w składzie ze studentkami UMK zdołały poprawić rekord Polski, który wynosi obecnie 4:22:669. To znakomity wynik i prognostyk na rozpoczynający się sezon torowy.

Ostatniego dnia zmagań sportowych rozegrano również wyścig punktowy Kobiet, w którym startowała Karolina Karasiewicz. Zawodniczkom z całego świata przyszło zmierzyć się z dystansem 100 okrążeń, w którym co 10-te było punktowane. Studentka UMK i zawodniczka Toruńskiego Klubu Kolarskiego – Pacific zaprezentowała się z znakomitej strony, co owocowało 9 miejscem w klasyfikacji generalnej.

Uczestnicy Mistrzostw Świata w Roubaix walczyli również o miejsca w tzw. Lidze Mistrzów na Torze pod egidą UCI, która daje prawo startu  w serii  5 zawodów rozgrywanych z udziałem najlepszych 18 sprinterów i kolarzy średniego dystansu. Sprinterzy będą rywalizować w dwóch konkurencjach w sprincie oraz keirinie, natomiast „średni dystans” wystartuje w wyścigach scratch oraz biegach eliminacyjnych. Prawo startu w zawodach można było wywalczyć miejscami medalowymi zdobytymi podczas 4 konkurencji rozgrywanych na Mistrzostwach Świata (Wyścigach Scratch, Eliminacyjnym, Omnium i Punktowym). Stawkę uzupełniali liderzy rankingu UCI, medaliści Igrzysk Olimpijskich oraz kolarze z tzw. „dzikimi kartami”. W wyścigu punktowym, w którym rywalizowała Karolina Karasiewicz wystartowało aż 6 zawodniczek, które już wcześniej zapewniły sobie prawo startu w lidze (medalistki Mistrzostw Świata), dzięki temu „bilet” do rozgrywek UCI trafił również do Karoliny Karasiewicz. 

Poniżej przedstawiamy plan rozgrywania UCI-Track Champions League

1 runda – Majorka (Hiszpania) – 6 listopad 2021 roku

2 runda – Panevezys (Litwa) – 27 listopad 2021 roku

3 runda – Londyn (Wlk. Brytania) – 3 grudzień 2021 roku

4 runda – Londyn (Wlk. Brytania) – 4 grudzień 2021 roku

5 runda – Tel Awiw (Izrael) – 11 grudzień 2021 roku

Wszystkim zawodniczkom Toruńskiego Klubu Kolarskiego a także studentkom Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu serdecznie gratulujemy wyników sportowych oraz trzymamy kciuki za występy Karoliny Karasiewicz podczas UCI - Track Champions League!

pozostałe wiadomości